|piątek, Kwiecień 19, 2024
Jesteś tutaj: Home » CZAS WOLNY » Jak poradzić sobie ze zmarszczkami mimicznymi i sińcami pod oczami? O kremach pod oczy i nie tylko

Jak poradzić sobie ze zmarszczkami mimicznymi i sińcami pod oczami? O kremach pod oczy i nie tylko 

garnier

Skóra pod oczami jest bardzo cienka i delikatna. Należy o nią odpowiednio dbać, ponieważ wygląd naszej twarzy może wiele zdradzić na nasz temat.

Gdy jesteś niewyspana – masz cienie pod oczami, gdy odczuwasz przemęczenie – zaczynają pojawiać się sińce i wory pod oczami, gdy się często uśmiechasz – ujawnią to pierwsze zmarszczki mimiczne wokół oczu. Aby długo cieszyć się gładką i elastyczną skórą pod oczami, warto zadbać o jej odpowiednią pielęgnację.

Pielęgnacja skóry pod oczami

Skóra pod oczami jest najcieńsza. Ponadto nie chroni jej warstwa lipidowa, przez co wszelkie zmiany widoczne są na niej szybciej, niż w innych partiach ciała. Nic więc dziwnego, że pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się najczęściej właśnie wokół oczu. Nieubłaganie zdradzają one nie tylko nasz wiek, ale również wszystkie nieprzespane noce, przepracowane nadgodziny, a także nieodpowiednią pielęgnację.

Oczy mówią wiele, jednak istnieje kilka sposobów, które mogą pomóc nam zakamuflować zmęczenie, a co ważniejsze znacznie poprawić kondycję delikatnej skóry.

1. Wykonywanie demakijażu oczu

Podstawą pielęgnacji skóry w ogóle jest regularne wykonywanie makijażu. Niestety wiele kobiet o tym zapomina. Codzienne oczyszczanie twarzy daje skórze szanse na całonocną regenerację, która jest kluczem do zdrowego i promiennego wyglądu.

Także demakijaż oczu powinien być wykonywany sumiennie i bardzo dokładnie. Pozostawienie na twarzy resztek tuszu i cieni może spowodować, że podrażnią one spojówki, przez co oczy będą zaczerwienione, a powieki spuchnięte. Ponadto zanieczyszczona skóra nie będzie mogła odpocząć ani się zregenerować. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele produktów do demakijażu oczu – płyny, mleczka, płatki oczyszczające. Warto sięgnąć po te, które nie tylko są delikatne, ale także odpowiadają na potrzeby naszej skóry.

Dermatolodzy do oczyszczania powiek polecają szczególnie różnego rodzaju płyny dwufazowe, micelarne czy kojące, które pozwalają wykonać pełny demakijaż, pozostawiający skórę czystą, świeżą i naturalnie miękką (http://www.garnier.pl/twarz/piekno/potrzeby/okolice-oczu).

2. Stosowanie dobrego kremu pod oczy

Po wykonaniu demakijażu oczyszczona skóra twarzy jest gotowa do regeneracji. Jednak, aby wzmocnić naturalny proces odnowy komórek, warto użyć odpowiednich kosmetyków. Dobre kremy pod oczy cechują się bardzo lekką formułą, która daje się łatwo rozprowadzać oraz szybko się wchłania. Ich skład pełen jest witamin, wyciągów roślinnych i składników odżywczych, długotrwale nawilżających skórę, wygładzających zmarszczki, regulujących pigmentację, a także poprawiających mikrokrążenie. Ważne jest, aby unikać kremów z konserwantami, które wyróżniają się bardzo intensywnym zapachem – ponieważ bardzo często są one przyczyną reakcji alergicznych oraz uczuleń.

Wybierając idealny krem pod oczy najlepiej jest kierować się potrzebami własnej skóry. Jeśli doskwierają nam cienie i sińce pod oczami, wybierzmy kosmetyk odżywczy, który wyrównuje koloryt. Jeśli skóra pod oczami jest przesuszona, należy zastosować krem nawilżający. Jeśli natomiast drażnią nas zmarszczki mimiczne wokół oczu, sięgnijmy po produkty przeciwzmarszczkowe – na przykład krem pod oczy marki Garnier Miracle Cream o długotrwałym efekcie metamorfozy skóry (http://www.garnier.pl/twarz/piekno/garnier/miracle-cream/miracle-skin-cream-eyes).

3. Maskowanie cieni pod oczami

Zmęczona skóra pod oczami potrzebuje pewnego czasu na regenerację, który pozwoli jej przywrócić zdrowy wygląd. Jednak często zdarza się tak, że nawet po kolejnej nieprzespanej nocy pragniemy wyglądać atrakcyjnie i promiennie. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie kosmetyków matujących, w tym między innymi korektora pod oczy.

Korektor pod oczy, zaraz po podkładzie, to jeden z najczęściej kupowanych w drogerii kosmetyków. Jego obecność w kosmetyczce jest niemal obowiązkowa. Każdemu bowiem zdarzają się nadgodziny przed komputerem lub wieczory przy wzruszającym filmie. Przy wyborze korektora należy kierować się przede wszystkim jego odcieniem – który nie wybieli, a subtelnie rozświetli skórę pod oczami. Kosmetyki tego typu powinny kryć niedoskonałości przez przynajmniej kilka godzin i nie pozostawiać na twarzy brzydkich smug. Korektorów pod oczy jest bardzo wiele, różnią się nie tylko gamą odcieni, ale także ceną. Doprawdy, jest w czym wybierać!

Pielęgnacja skóry pod oczami nie jest zbyt skomplikowana, a dzięki niej możemy pozbyć się takich szpecących mankamentów, jak cienie pod oczami czy zmarszczki mimiczne. Odpowiednio wykonany demakijaż, zastosowanie dobrego kremu pod oczy, a w razie konieczności korektora, pozwoli zachować perfekcyjny wygląd w każdej sytuacji.

One Response to Jak poradzić sobie ze zmarszczkami mimicznymi i sińcami pod oczami? O kremach pod oczy i nie tylko

  1. Gosia Ćwirska

    Z takimi kosmetykami należy uważać, bo bardzo łatwo można popaść ze skrajności w skrajność i przesadzać z ich ilością. No ale kobieca skóra jest dużo bardziej podatna na procesy starzenia niż ma to miejsce u mężczyzn, dlatego coś z nią robić trzeba.

     

Dodaj komentarz