|wtorek, Czerwiec 25, 2024
Jesteś tutaj: Home » CZAS WOLNY » Poprawa jakości życia dzięki automatyzacji

Poprawa jakości życia dzięki automatyzacji 

automatyczna-identyfikacja

Wprowadzenie ładu i porządku dzięki automatyzacji? Jeżeli miałoby to przełożyć się na prostsze i bardziej komfortowe życie, to na pewno warto spróbować i przekonać się, co automatyczna identyfikacja może zaoferować każdemu z nas.

Termin automatyczna identyfikacja jest z reguły kojarzony z przedsiębiorstwami, gdzie stosowana jest identyfikacja przedmiotów lub osób, co pozwala zwiększyć wydajność pracy. W przypadku przedmiotów najpopularniejszymi rozwiązaniami są etykiety i czytniki kodów kreskowych oraz systemy RFID, których zastosowania są tak naprawdę nieograniczone. Wracając jednak do automatyzacji w życiu codziennym, z pewnością warto wypróbować proste i jednocześnie bardzo funkcjonalne technologie, które mogą ułatwić życie.

Jednym z takich rozwiązań jest inteligentne oświetlenie polegające na tym, że światło zapala się wtedy, gdy jest taka potrzeba. Chodzi tu między innymi o porę dnia i to, czy w danym pomieszczeniu przebywa jakaś osoba. Takich przykładów jest oczywiście więcej, szczególnie jeżeli rozszerzy się poszukiwania również do identyfikacji wykorzystywanej w firmach i instytucjach. To właśnie tam wykorzystywane są między innymi automatyczna rejestracja gości, rejestratory czasu pracy czy też czytniki kart zbliżeniowych.

Automatyczna identyfikacja i RFID

Z tych wszystkich technologii największe wrażenie robią jednak wspomniane systemy RFID, które nawet w podstawowej konfiguracji potrafią nie tylko ułatwić pracę, ale również zminimalizować koszty i zwiększyć wydajność pracowników. Ich największe zalety do bezproblemowe działanie i możliwość rozbudowy systemu w zależności od potrzeb i oczekiwań klienta. Jedną z najpopularniejszych firm zajmujących się takimi systemami jest wrocławska firma sped-id.pl, która w branży automatycznej identyfikacji działa już od wielu lat. W jej ofercie znaleźć można również bardziej tradycyjne rozwiązania, jak chociażby wspomniane wcześniej etykiety, kody kreskowe i wszelkie związane z nimi akcesoria.

One Response to Poprawa jakości życia dzięki automatyzacji

  1. Firmy IT Wrocław

    Automatyzacja to w dzisiejszych czasach konieczność, zwłaszcza ze względu na stale rosnącą konkurencję. Rozwiązania RFID warto wesprzeć odpowiednimi systemami informatycznymi, aby w największym stopniu wykorzystać nowoczesne narzędzia.

     

Dodaj komentarz