|sobota, Lipiec 13, 2024
Jesteś tutaj: Home » MAŁE DZIECKO » Terapia dla dzieci z ADHD

Terapia dla dzieci z ADHD 

Terapia dla dzieci z ADHD

Dzieci z nadpobudliwością psychoruchową zwaną potocznie ADHD potrzebują więcej uwagi i zrozumienia niż dzieci prawidłowo funkcjonujące.

Niezależnie od siebie i swoich chęci są ruchliwe, często również agresywne. Przykładów, na podstawie których można by zdiagnozować ADHD u dziecka, jest mnóstwo. Wszystkie dotyczą głównie braku cech, takich jak empatia, cierpliwość, czy koncentracja. Dzieci te potrzebują terapii, która pozwoli im nabyć wszystkie potrzebne umiejętności już od najmłodszych lat.

Systematyczność i planowanie

Dzieci z ADHD potrzebują stałej kontroli ze strony rodziców i nauczycieli. Najważniejsza jest konsekwencja, stawianie granic, powtarzalny harmonogram dnia oraz ograniczenie mediów, słodyczy i wszystkiego, co mogłoby powodować kolejny negatywny bodziec. Terapia dzieci z ADHD bywa trudna. Zdarza się, że jedna nieoczekiwana sytuacja potrafi zniwelować wypracowane dotychczas efekty. Z tej przyczyny zachowania są systematycznie powtarzane, aby stały się naturalną reakcją młodego człowieka. Planowanie terapii dzieci z ADHD jest również złożonym zadaniem. Każda czynność i forma powinna być dostosowana indywidualnie do potrzeb i powtarzana tak długo, jak wymaga tego sytuacja.

Pomoc specjalistów

Metody terapeutyczne zostały opracowane przez zawodowych lekarzy, którzy poprzez lata doświadczeń układają przystosowany do większości dzieci z zaburzeniem program rozwojowy. Wspieranie rozwoju dziecka to nie tylko odpowiednie działania rodziców. Bez należytego wykształcenia i wyszkolenia powinni skorzystać z pomocy specjalistów. W sklepie www.mojebambino.pl obie grupy zainteresowanych wsparciem dziecka znajdą akcesoria wyciszające oraz uczące koncentracji, cierpliwości i konsekwencji każdego dnia. Spędzanie z dzieckiem czasu na grach planszowych oraz angażowanie go w relacje z rówieśnikami uczą przede wszystkim przezwyciężania negatywnych emocji.

Małymi krokami do przodu

Dziecko z zaburzeniami psychoruchowymi chciałoby być inne, ale nie ma odpowiedniej siły woli ani władzy nad swoim ciałem. Przez to popada w zachowania depresyjne i autodestrukcyjne, obniża mu się pewność siebie i zaczyna być agresywny wobec innych. Małymi krokami może jednak nauczyć się z tym żyć. Dzięki pomocom dydaktycznym sklepu Moje Bambino każda dorosła osoba może wspomóc rozwój dziecka. Tak samo w szkole, jak i w domu musi czuć się rozumiane i bezpieczne. Zabawy ruchowe z pomocą piłek, chusty, czy mini karuzeli pomogą w rozładowaniu napięcia, a wszelkiego rodzaju przeplatanki wpłyną na ćwiczenie cierpliwości i koncentracji.

3 Responses to Terapia dla dzieci z ADHD

 1. Elwira

  Też zastanawiamy się nad terapią dla naszego Szymonka :-(

   
 2. Monika

  Możliwe ze ja tez swojego synka bede musiała na taka terapie zapisac :(

   
 3. Dagmara

  Wymyślacie! kiedyś takich problemów nie było.

   

Dodaj komentarz