|wtorek, Czerwiec 25, 2024
Jesteś tutaj: Home » CZAS WOLNY » Bezpieczne zabiegi dla kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią

Bezpieczne zabiegi dla kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią 

Bezpieczne zabiegi dla kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią

Ciąża to taki czas w życiu kobiety, który wymaga szczególnego dbania o siebie. Z wielu rzeczy musisz zrezygnować w trosce o zdrowie dziecka. Jeśli myślisz, że powinnaś również zrezygnować z zabiegów kosmetycznych na twarz i ciało, to jesteś w błędzie.

Jest wiele nieinwazyjnych zabiegów dla kobiet w ciąży, które pomagają zadbać o kondycję skóry w tym wyjątkowym okresie.

Jakie zabiegi w ciąży są odpowiednie, a jakich unikać?

Z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej lepiej zrezygnować w okresie pierwszego trymestru. Po tym czasie można wykonywać nieinwazyjne zabiegi na twarz i ciało (ze szczególną ostrożnością w przypadku brzucha i piersi). Najlepiej jest najpierw umówić się na konsultację z lekarzem lub kosmetologiem i dowiedzieć się, jaki wachlarz zabiegów dla kobiet w ciąży mamy do wyboru. Unikać należy zabiegów silnie złuszczających, takich jak peelingi chemiczne o wysokim stężeniu kwasów czy mikrodermabrazja. Niewskazane są również zabiegi w ciąży z użyciem lasera, prądu czy ultradźwięków.

Zabiegi na twarz w ciąży

Kobiety w ciąży zwykle wychodzą z założenia, że nie powinny korzystać z zabiegów kosmetycznych. To prawda, że nie wszystkie zabiegi kosmetyczne dla kobiet w ciąży są odpowiednie, ale istnieje wiele bezpiecznych terapii, które warto wykonywać właśnie w tym okresie. Wahania hormonalne w trakcie ciąży mają ogromny wpływ na stan i kondycję skóry, dlatego warto o nią zadbać zanim dziecko pojawi się na świecie. Jakie zabiegi na twarz w ciąży można wykonywać? Poniżej przedstawiamy trzy bezpieczne zabiegi dla kobiet w ciąży, proponowane przez specjalistów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie:

  • infuzja tlenowa Intraceuticals – zabieg odmładzający i nawilżający skórę, łączący w sobie technologię hiperbarycznego tlenu oraz działanie preparatu na bazie kwasu hialuronowego oraz innych składników aktywnych;
  • infuzja tlenowa Be Ceuticals – terapia wspomagająca regenerację skóry, technologia hiperbarycznego tlenu połączona została z 15% witaminą C i pomocniczymi składnikami aktywnymi;
  • endermologia na twarz, tzw. endermolift – zabieg oparty na mechanicznej stymulacji (endomasaż) skóry, mięśni i tkanki łącznej.

Endermologia w ciąży – ulga dla nóg

Wśród najbardziej bezpiecznych zabiegów na ciało, które można wykonywać również w ciąży, znajduje się endermologia. Należy jednak pamiętać, że zabieg ten można wykonać wyłącznie na nogi. Celem tego zabiegu dla ciężarnych jest zmniejszenie obrzęków nóg. Terapia polega na masażu ciała za pomocą dwóch, elektronicznie sterowanych rolek. Działają one w połączeniu z podciśnieniem. Podczas zabiegu tworzy się fałdka skóry, która zwijana jest przez jedną rolkę i rozwijana przez drugą. Rolki obracają się wokół własnej osi oraz względem siebie, dzięki czemu można osiągnąć pełną mobilizację masowanych tkanek. Zabieg nie tylko likwiduje obrzęki nóg, ale też uspokaja, relaksuje, daje poczucie komfortu, pomaga zwalczyć stres.

Jakie zabiegi po ciąży – w czasie laktacji?

Ciało po ciąży potrzebuje czasu na regenerację. Nie powinnyśmy spieszyć się z zabiegami ujędrniającymi, wyszczuplającymi czy redukującymi rozstępy, zwłaszcza gdy karmimy piersią. Mimo wielu obowiązków, powinnyśmy w tym czasie zadbać przede wszystkim o zdrową dietę i regularny ruch, chociażby spacery. Jeśli chodzi o zabiegi po ciąży, specjaliści medycyny estetycznej polecają te same terapie, które dedykowane są kobietom w ciąży. Po zakończeniu laktacji można pozwolić sobie na więcej i sięgnąć po zabiegi laserowe czy z zastosowaniem ultradźwięków.

Sprawdź, jakie zabiegi na twarz, a jakie zabiegi na ciało możesz wykonać będąc w ciąży.

Dodaj komentarz