|czwartek, Kwiecień 25, 2024
Jesteś tutaj: Home » CZAS WOLNY » Wycieczka z małym podróżnikiem

Wycieczka z małym podróżnikiem 

podróż z dzieckiemMimo że już zaczął się wrzesień, nie musimy odmawiać sobie małych weekendowych wycieczek wraz ze swoim maleństwem.

Oczywiście, nie powinniśmy zabierać ze sobą całego domu, wystarczy tylko, że zadbamy o to, by nasze dziecko było dobrze spakowane i zabrało ze sobą jednie najpotrzebniejsze rzeczy.

Podstawą są ciepłe ubranka i bardzo wygodne buciki. Ponieważ lato już praktycznie się skończyło i dni robią się coraz chłodniejsze, warto zapakować ciepłe spodnie (najlepiej dwie pary), kilka koszulek na zmianę (w razie, kiedy mielibyśmy problemy z plamami i zabrudzeniami podczas jedzenia), ciepły sweterek, kurtkę przeciwdeszczową, kilka par skarpetek i koniecznie czapkę.

Równie ważne są podstawowe środki higieniczne, których w naszym bagażu nie powinno zabraknąć. Nie zapominajmy o jednorazowych pampersach, bądź nocniku. Bardzo przydatne mogą okazać się wilgotne chusteczki (idealne by wytrzeć rączki i brudną buzię), szampon dla dzieci i płyn do kąpieli, ale także pasta i szczoteczka do zębów. Jeśli prognozy przewidują ostre słońce, bardzo dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą kremu z filtrem. Przydadzą się także plastry, woda utleniona, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, środki przeciw owadom i kremy łagodzące.

W walizce koniecznie musi znaleźć się ukochana maskotka, dzięki której nasz dziecko nie będzie miało żadnych problemów z zasypianiem. Warto także wcześniej pomyśleć o zabraniu odpowiedniego jedzenia. Dobrym pomysłem są desery i słoiczki z gotowymi daniami, mleko modyfikowane oraz koniecznie ulubione sztućce i miseczki.

Dodaj komentarz