|sobota, Lipiec 13, 2024
Jesteś tutaj: Home » CIĄŻA I PORÓD » Co zabrać do szpitala do porodu

Co zabrać do szpitala do porodu 

przed porodemKiedy poród jest już naprawdę bardzo blisko, czas przygotować się na przyjście na świat swojego maleństwa. Warto więc umówić się na badanie USG, wybrać odpowiedni szpital na poród, spakować torbę i nastawić się pozytywnie.

Na naszym pierwszym planie powinno znaleźć się badanie USG. Ponieważ wykonuje je się w 36. – 37. tygodniu ciąży, pozwoli ono stwierdzić jak jest dziecko położone, jakie jest duże, oceni stan łożyska i płynu owodniowego. Są to bardzo ważne informacje, o których należy wiedzieć. Oczywiście, do porodu dziecko może się jeszcze obrócić i przybrać zupełnie inną pozycję, więc nie oznacza to, że już jest gotowe do porodu.

Wybór odpowiedniego szpitala także jest jedną z ważniejszych rzeczy. Bardzo modne stało się posiadanie własnej położnej przy porodzie. Jest to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza jeśli wiesz, że osoba, którą chcesz wybrać będzie dla ciebie odpowiednia pod każdym względem.

Ważne jest więc, by przed dokonaniem ostatecznego wyboru umówić się i porozmawiać o swoich oczekiwaniach, co z pewnością jest sprawą naprawdę istotną. Jeśli nie planujesz wynajęcia takiej opieki, powinnaś zaznajomić się ze zwyczajami panującymi w wybranym przez ciebie szpitalu. Jeśli podczas porodu bardzo ważna jest dla ciebie ochrona przed krocza nacięciem, jest to najlepszy moment, by skontaktować się z położną i przedstawić odpowiednią deklarację.

Do szpitala powinnaś zabrać ze sobą kilka bardzo niezbędnych rzeczy. Musisz pamiętać o spakowaniu dowodu osobistego, ubezpieczenia, kartę ciąży i wyniki wszelkich badań (ważna jest twoja grupa krwi; jeśli jesteś na coś chora i bierzesz leki, powinnaś także wziąć je ze sobą wraz z wynikami wcześniejszych badań), bardzo ważny jest odpowiedni strój (przydadzą się trzy koszule nocne, skarpetki, majtki, szlafrok, kapcie i klapki pod prysznic) i kosmetyki (szampon, żeli pod prysznic, płyn do higieny intymnej, wkładki laktacyjne, bawełniane podpaski, chusteczki higieniczne, kosmetyczka z ulubionymi kosmetykami).

Nie zapominajmy zabrać ze sobą rzeczy dla dziecka: przynajmniej trzy pary bodów, trzy pajacyki, rękawiczki dla noworodków, pieluszki, ręcznik, kocyk i ciepłą czapeczkę, krem, pieluszki jednorazowe i chusteczki nasączane dla noworodków.

4 Responses to Co zabrać do szpitala do porodu

 1. karolina

  taka wyprawka chyba sporo kosztuje… skąd na to brać…:( ?

   
 2. Zbyszek

  Pakunek z najważniejszymi rzeczami do szpitala najlepiej przygotować z wyprzedzeniem, bo zawsze może się okazać, że dziecko zapragnie wyjść nieco wcześniej niż wszyscy zakładali a tato będzie wówczas w takim stresie, że może wielu rzeczy nie ogarnąć.

   
 3. zulu305

  W niektórych sklepach ponoć można znaleźć gotowce takiej wyprawki – wtedy przyszły tata tylko musi wyskoczyć z kasiory i ma problem z głowy.

   
 4. Dominika Z.

  Powiem wam laski że takie przygotowanie podstawowych rzeczy przed porodem nie jest wcale takie głupie. Nam nie zajmuje to wiele czasu a facetowi może bardzo ułatwić życie.

   

Dodaj komentarz