|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » CIĄŻA I PORÓD » Objawy ciąży

Objawy ciąży 

młoda kobietaZauważyłaś brak miesiączki o czasie? Nie jest to jednak objaw, który stwierdza lub wyklucza ciążę.

Zastanawiając się nad tym czy jest się w ciąży, warto wykonać wszystkie niezbędne badania. Nawet test ciążowy nie zawsze daje w stu procentach prawidłowy wynik, dlatego też warto jest wybrać się do lekarza, który wykona badania stwierdzające ciążę. Jest to jedyny obiektywny sposób na to, żeby stwierdzić czy dziecko jest już w drodze.

Najczęstsze objawy

Brak miesiączki o czasie jest jednym z objawów, który sugeruje ciążę. Trzeba jednak pamiętać o tym, że przemęczenie, stres, a także stosowanie środków antykoncepcyjnych może opóźnić miesiączkę. Przyszłe mamy mogą także odczuwać bolesność piersi, ich obrzmienie i powiększenie.

W kolejnych tygodniach mogą się pojawić nudności, wymioty, a także zgaga. Oczywiście, warto jest pamiętać o tym, że każda kobieta jest inna i wcale nie jest powiedziane, że objawy te muszą wystąpić. Oznakami ciąży jest także wyczulony zmysł smaku, zmiany nastrojów, senność i brak lub nadmierny apetyt.

Niektóre kobiety skarżą się także na częste wizyty w toalecie, co jest spowodowane uciskiem rozrastającej się macicy. Podwyższona temperatura ciała nawet do dwóch tygodni po owulacji i przebarwienia skórne to także jedne z objawów, które należy wiązać z ciążą.

2 Responses to Objawy ciąży

  1. kremla

    no zauważyłam i bardzo mnie to niepokoi ;// zaraz zamierzam isc test i go zrobic bo boje sie ze jestem w ciazy ;// z facetem kochalam sie 5 dni temu i od 2-3 dni mam dziwne objawy ;/ piersi mnie bola itp, tez czytalam tutaj biomedical.pl/ciaza/objawy-ciazy-76.html i tez pisze o tych piersiach i o tym ze jest nie dobrZE czlowiekowi :((( straznie sie boje co to bd :( jak bd w ciazy to nie wiem co poczne :(

     
  2. Ala wro

    Laseczki, to się po prostu wie! Jak się jest w ciąży to laska to czuje i tyle. Żadne testy nie są potrzebne. Nabrzmiałe bombonsy i te sprawy. Zamiast więc później płakać, nie dawajcie się zlać do środka i tyle w temacie.

     

Dodaj komentarz