|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » CIĄŻA I PORÓD » Zabiegi kosmetyczne w ciąży

Zabiegi kosmetyczne w ciąży 

piękna kobietaJakie zabiegi można wykonywać będąc w ciąży? Przyszła mama nie musi rezygnować z pięknego wyglądu!

Solarium i słońce

Warto jest pamiętać o tym, że kobieta w ciąży nie powinna korzystać z solarium. Nie ma natomiast żadnych przeciwwskazań do korzystania z delikatnych samoopalaczy, które działają tylko w zewnętrznej warstwie naskórka. Oczywiście, skóra podczas ciąży jest wrażliwa, dlatego lepiej stosować dobrej jakości samoopalacze, które nie wywołają podrażnienia.

Jeśli chodzi o przebarwienia skóry, lepiej jest poczekać z odpowiednią kuracją wybielającą, gdy unormuje się poziom hormonów. Warto jest pamiętać o tym, że przebarwieniom w ciąży można zapobiegać, ponieważ są one spowodowane zaburzeniami pigmentacji. Dlatego też, lepiej jest korzystać ze słońca umiarkowanie, a także stosować wysokie filtry ochronne. Ciąża to okres czasu, w którym każda przyszła mama powinna szczególnie o siebie dbać.

Czego unikać?

Jakich kosmetyków nie należy używać będąc w ciąży? Należy unikać kosmetyków zawierających w swoim składzie retinol, czyli witaminę A, która w dużych dawkach może mieć negatywny wpływ na dziecko. Nie można korzystać z zabiegów medycyny estetycznej i zabiegów laserowych. Lepiej odstawić peelingi chemiczne, a także algi, które mają bardzo dużą zawartość związków jodu. Olejki eteryczne, preparaty wyszczuplające i antycellulitowe, a także substancje o działaniu proestrogennym lepiej jest zostawić na później i nie używać ich podczas ciąży.

Zabiegi redukujące rozstępy po ciąży można zacząć już po miesiącu od porodu. Mogą to być maseczki na brzuch, zabiegi modelujące sylwetkę czy hydromasaże. Warto jest pamiętać o tym, żeby stosować kremy ujędrniające i wykonywać regularne peelingi, a skóra po ciąży z pewnością bardzo szybko powróci do swojego pierwotnego staniu.

One Response to Zabiegi kosmetyczne w ciąży

  1. kremla

    Trzeba zmienić podejście przyszłych mam!Przecież one tez muszą o siebie dbać. Rozsądnie oczywiście, żeby nie zaszkodzić maluszkowi:)

     

Dodaj komentarz