|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » MAŁE DZIECKO » Jak nie zarazić dziecka?

Jak nie zarazić dziecka? 

Jak nie zarazić dzieckaOkres jesienno-zimowy to czas, kiedy o infekcje układu oddechowego naprawdę nie jest trudno. Dlatego też, w tym czasie w sposób szczególny należy dbać o dzieci. Co jednak, kiedy sami zachorujemy?

Co zrobić, kiedy dziecko jest zdrowe, ale to my jesteśmy chorzy? W jaki sposób go nie zarazić? Najlepszym sposobem jest odizolowanie chorego od dziecka. Jest to zdecydowanie najlepszy sposób na to, aby nie zarazić. Oczywiście, nie zawsze ma się możliwość zawiezienia dziecka na przykład do dziadków. Jeśli malcem może zająć się osoba zdrowa, lepiej żeby chory w miarę możliwości ograniczył kontakt z dzieckiem podczas choroby.

Przeziębienie karmiącej matki

Kiedy przeziębioną osobą jest karmiąca matka, o całkowitej izolacji od dziecka nie może być mowy, Należy pamiętać o tym, żeby przestrzegać pewnych zasad, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia. Nie można zapominać, żeby nie „kichać w powietrze”, a więc nie rozsiewać wirusów drogą kropelkową. Przeziębiona matka przebywając z dzieckiem powinna zakładać na twarz maseczkę ochronną (koszt takiej maseczki jest naprawdę niewielki, można ją znaleźć w każdej aptece). Nie bez znaczenia jest także mycie rąk przed kontaktem z maluszkiem.

Gorączka

Karmiąca piersią matka może kontynuować karmienie, ponieważ w czasie typowej wirusowej lub bakteryjnej infekcji chorobotwórcze ustroje nie dostają się do mleka, a więc nie traci ono swoich właściwości. Kiedy matka ma gorączkę, najlepszym rozwiązaniem jest ściąganie mleka z piersi, a następnie karmienie dziecka. Nie można zapominać o maseczce i czystych dłoniach. Podczas choroby mamy mają mniejszą laktację, więc dobrze jest (w miarę możliwość) przeczuwając chorobę, ściągnąć mleko z piersi i zamrozić je.

Oczywiście, wirusy i bakterie nie przechodzą do mleka, czego jednak nie można powiedzieć o lekach przyjmowanych przez karmiącą matkę. Dlatego też, każda mama borykająca się z chorobą powinna zgłosić się do lekarza, który zaleci odpowiednią kurację i dobierze najlepsze leki. Odpowiedni pediatra na pewno zaleci specyfiki stymulujące odporność organizmu maluszka.

One Response to Jak nie zarazić dziecka?

  1. Edytka95

    Ech, skąd ja to znam? Jak sama zachorowałam kilka dni temu to najbardziej bałam się właśnie o to żeby mój maluszek niczego nie złapał. Na szczęście się udało.

     

Dodaj komentarz