|sobota, Lipiec 13, 2024
Jesteś tutaj: Home » CIĄŻA I PORÓD » Poród domowy

Poród domowy 

poród domowyPoród domowy jest alternatywą dla porodu szpitalnego.

Taki poród odbywa się w domu ciężarnej przy udziale wykwalifikowanej położnej posiadającej wszelkie uprawnienia do odbierania porodu w warunkach domowych. Wiele kobiet uważa, że podczas porodu domowego czuje się zdecydowanie swobodniej niż w szpitalu.

Konsultacja lekarska

Warto jednak wiedzieć, że na poród w domowych warunkach mogą zdecydować się jedynie te kobiety w ciąży, u których przebiega ona prawidłowo i nie ma żadnych przeciwwskazań ze strony lekarza. Bardzo ważna jest konsultacja lekarska i to od niej zależy czy ciężarna zakwalifikuje się do takiego porodu. Istotną rolę odgrywa także położna, która powinna zalecić dodatkowe badania.

Należy zdawać sobie sprawę z tego, że w razie wystąpienia komplikacji podczas porodu domowego, z których najpowszechniejszymi jest odklejenie łożyska, krwotok czy zaburzenie tętna u noworodka, należy niezwłocznie udać się do szpitala, co może być nieco skomplikowane, zwłaszcza podczas porodu.

Obowiązkowe badania noworodka

Wszystkie szczepienia i badania noworodka, które są wykonywane w szpitalu należy wykonać w przychodni zdrowia. Czasami zdarza się, że wykonuje je położna lub położna środowiskowa. Należy zwrócić uwagę, że położna przyjmująca poród w domu powinna wystawić takie dokumenty jak: zaświadczenie o urodzeniu dziecka, książeczkę zdrowia dziecka, kartę szczepień dziecka, kartę uodpornienia dziecka i zaświadczenie dla pracodawcy stanowiące podstawę do uzyskania urlopu macierzyńskiego.

Poród domowy nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

2 Responses to Poród domowy

  1. magda 21

    Boże, nie wiem jak dla was ale dla mnie poród w domu to byłby za duży stres. Wolę to zrobić w szpitalu gdzie wiem że będę miała do dyspozycji doświadczonych specjalistów a w razie jakichkolwiek problemów będą mogli korzystać ze sprzętu medycznego którego w domu po prostu nie ma.

     
  2. Technik

    Depression has become a huge problem in our society Know if you have depression Depression is a common and serious medical illness that negatively affects how you feel, the way you think and how you act. Fortunately, it is also treatable.Depression causes feelings of sadness and/or a loss of interest in activities once enjoyed.

     

Dodaj komentarz