|czwartek, Kwiecień 25, 2024
Jesteś tutaj: Home » CIĄŻA I PORÓD » Poród w wodzie

Poród w wodzie 

porów w wodzieDlaczego warto zdecydować się na poród w wodzie?

Większość kobiet, które zdecydowały się na poród w wodzie, bardzo chwali sobie takie rozwiązanie. Jeśli jest się zainteresowanym takim porodem, warto zorientować się, który szpital oferuje tego rodzaju możliwość. Porodówek z możliwością porodu w wodzie jest bowiem coraz więcej.

Zalety

Poród w wodzie jest nie tylko znacznie szybszy, ale także mniej bolesny. Szyjka macicy szybciej się rozwiera, a woda łagodzi bóle i odpręża rodzącą. Młode mamy są także mniej zestresowane, zwłaszcza że podczas tego rodzaju porodów zdecydowanie rzadziej występuje konieczność nacięcia krocza. Dzięki wodzie, skóra staje się bardziej elastyczna, a więc główka maleństwa może łatwiej się przecisnąć.

Naturalnym środowiskiem dla dziecka jest woda, więc gdy matka decyduje się na poród w wodzie, dziecko nie przeżywa szoku związanego z hałasem, światłem czy powietrzem. Niektórzy nawet twierdzą, że takie dzieci są weselsze i spokojniejsze. Warto dodać, że przy porodzie w wodzie istnieje znacznie mniejsze ryzyko niedotlenienia dziecka.

Kiedy nie można rodzić w wodzie?

Nie każda kobieta może podjąć decyzję o takim porodzie. Istnieje bowiem szereg przeciwwskazań. Jeśli: poród jest przedwczesny, ciąża jest zagrożona, wody płodowe nie są czyste, dziecko nie jest ułożone głową do dołu, wody odeszły przed przyjazdem do szpitala, łożysko jest przodujące, kobieta ma dolegliwości skórne, cukrzycę, anemię, problemy z ciśnieniem i układem krążenia – niewskazany jest poród w wodzie.

Aktualnie poród w wodzie jest opcją wykraczającą poza podstawową opiekę medyczną. Koszt takiego porodu waha się w granicach od 200 do 600 złotych w zależności od szpitala.

2 Responses to Poród w wodzie

  1. kremla

    Mimo iż tera jest to dość popularna forma porodu. To jednak ja mam cały czas do niej obiekcje.

     
  2. Karna26

    To jest moje marzenie. Nie wiem tylko czy lekarze się na to zgodzą oraz czy rodzina nie będzie miała niczego przeciwko, ale taki poród wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem. W internecie można znaleźć filmy na ten temat i wygląda to naprawdę ciekawie.

     

Dodaj komentarz