|czwartek, Kwiecień 25, 2024
Jesteś tutaj: Home » CIĄŻA I PORÓD » Ciąża z nadwagą

Ciąża z nadwagą 

Ciąża z nadwagąPodczas ciąży kobieta przybiera na wadze w sposób naturalny średnio dziesięciu – trzynastu kilogramów.

Jeśli zaczyna się ciążę mając nadwagę, warto dbać o siebie w sposób szczególny podczas dziewięciu miesięcy.

Przy prawidłowej wadze przyrost masy ciała wynosi średnio dziesięć – trzynaście kilogramów. Przyszła mama nie powinna jeść za dwoje, dzięki czemu uniknie nadwagi (można o niej mówić, kiedy podczas ciąży przybędzie nawet trzydzieści kilogramów). Jeśli już przed ciążą cierpiało się na nadwagę, należy kontrolować przyrost masy ciała.

Odpowiednia dieta

Już od samego początku trwania ciąży należy stosować dietę zawierającą wszystkie niezbędne składniki potrzebne do prawidłowego rozwoju płodu. Warto jeść mniejsze posiłki, ale częściej, ponieważ w ten sposób uniknie się przejadania i podjadania.

W diecie nie powinno zabraknąć produktów białkowych, jak na przykład ryby, wędliny, sery. Jeśli chodzi o tłuszcze, to należy pamiętać, że ich nadmiar gromadzi się w tkankach. Warto jeść chude mięso – drób, wołowinę i nietłuste ryby.

Z czego zrezygnować?

Dobrym pomysłem jest zrezygnowanie z cukru i słodyczy. Można zastąpić je na przykład świeżymi lub suszonymi owocami, ale należy pamiętać o tym, aby nie przesadzić z ich ilością. Witaminy pochodzące ze spożywania świeżych warzyw i owoców są bardzo pożyteczne zarówno dla przyszłej mamy, jak i dla dziecka.

Nie można zapominać o spożywaniu produktów zawierających błonnik, który nie tylko ułatwia trawienie, ale także zapobiega zaparciom.

2 Responses to Ciąża z nadwagą

  1. MarcysiaaF

    Od jutra zaczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mną? Nie będzie lekko ale trzeba się wziąć za siebie. Mam już dobry sposób na chudnięcie, wszyscy którzy są chętni proponuje zacząć od wipisania w google – xxally radzi jak szybko schudnąć

     
  2. kremla

    Oj tam żadne cud strony nie pomogą niestety. Najlepiej to usmiechąć się do siebie i powiedzieć: zmieniam nawyki życwieniowe. Dam radę, kto jak nie ja? 😀

     

Dodaj komentarz