|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » PRZED CIĄŻĄ » Dieta na płodność mężczyzny

Dieta na płodność mężczyzny 

Płodność mężczyznNie tylko przyszła mama powinna odpowiednio przygotować się do ciąży, warto pamiętać o przyszłym tacie. W jaki sposób zwiększyć męską płodność?

Okazuje się, że nie jest to nic skomplikowanego, zwłaszcza że wystarczy wzbogacić jadłospis przyszłego taty w produkty zawierające: cynk, witaminę E, nienasycone kwasy tłuszczowe, kwas foliowy, witaminę C i selen.

Najważniejsze pierwiastki

Bardzo ważny jest cynk. Jest to bowiem jeden z najważniejszych pierwiastków, który bierze udział nie tylko we wzmocnieniu odporności, ale także wpływa na płodność mężczyzny – odgrywa istotną rolę w tworzeniu spermy i żywotności plemników. Cynk można znaleźć w rybach, czerwonym mięsie, roślinach strączkowych i pestkach dyni.

Witamina E jest niemniej ważna niż pozostałe składniki. Znajduje się w jajkach, orzechach laskowych, olejach roślinnych i zarodkach pszenicy. Aby praca narządów rozrodczych była prawidłowa, nie można zapominać o nienasyconych kwasach tłuszczonych, które można znaleźć w rybach morskich. orzechach i awokado.

Kwas foliowy

Kwas foliowy wpływa na jakość spermy u mężczyzn, a więc w diecie przyszłego taty nie może zabraknąć warzyw liściastych i pełnoziarnistych produktów. Witamina C natomiast to bardzo dobry przeciwutleniacz, który chroni DNA plemników przed uszkodzeniem. Warto więc sięgać po owoce cytrusowe i warzywa. Jeśli chodzi o selen, to jest on niezbędny do produkcji plemników. Można go znaleźć w pszenicy, brązowym ryżu, drobiu, półtłustym mleku, chudym mięsie i rybach.

Na pewno lepiej jest zrezygnować z picia alkoholu, który źle wpływa na ruchliwość plemników. Dobrze także zrzucić kilka kilogramów, zwłaszcza że niektóre z badań wyraźnie potwierdzają związek otyłości z mniejszą liczbą plemników.

2 Responses to Dieta na płodność mężczyzny

  1. Eliza

    Mnie ginekolog niedawno oświecił, że kwas foliowy mogę też podawać mężowi. Ja biorę Folik w trakcie starań, to on niech też się solidaryzuje i bierze razem ze mną :) Jak mam wpłynać na jakoś spermy to tym bardziej!

     
  2. paola

    no folik zwiększa ruchliwość plemników, tylko szkoda że faceci są tak oporni w przyjmowaniu leków !

     

Dodaj komentarz