|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » CIĄŻA I PORÓD » Zmienność nastrojów w ciąży

Zmienność nastrojów w ciąży 

CiążaW jaki sposób poradzić sobie ze zmiennością nastrojów podczas ciąży?

Warto już na samym początku zdać sobie sprawę z tego, że ze zmiennością nastrojów jest dokładnie tak samo, jak z innymi ciążowymi dolegliwościami i wszystkiemu winne są hormony. To właśnie przez nie jednego dnia przyszła mama nie może doczekać się dziecka, a już następnego martwi się z powodu ogromnej odpowiedzialności.

Każda kobieta jest inna

Zmienność nastrojów w ciąży jest kwestią indywidualną. Oznacza to, że niektóre przyszłe mamy przez większą część ciąży przechodzą przez stany depresyjne, inne zaś – odczuwają pozytywną stabilizację uczuć. Przyszłe matki bardzo często martwią się o to: czy są wystarczająco dobrze przygotowane do roli matki, jaki wpływ na ich życie będzie mało pojawienie się dziecka i czy będzie ono zdrowe, czy nie staną się mniej atrakcyjne i w jak będzie wyglądała ich sytuacja materialna.

Na pewno zmienności nastrojów nie pomagają nieprzyjemne dolegliwości ciążowe (mdłości, zmęczenie). W jaki sposób poradzić sobie z tym stanem?

Wszystko w normie

Najważniejsze jest to, aby kobieta zdała sobie sprawę z tego, że zmienność nastrojów to coś zupełnie normalnego podczas trwania ciąży. Dlatego też przyszła mama powinna mówić rodzinie lub partnerowi o tym, co ją gnębi i czego się obawia, na pewno nie powinna rezygnować z tych rzeczy, które sprawiają jej największą przyjemność, a także nie powinna za wszelką cenę dążyć do tego, aby być najlepszą we wszystkim co robi.

Bez wątpienia ważne jest także to, aby kobieta w ciąży była zapewniana o miłości swojego partnera. Nie można zapominać o zdrowym odżywianiu, odpowiedniej ilości snu, unikaniu stresu, a także uśmiechu, który powinien często pojawiać się na twarzy kobiety w ciąży.

One Response to Zmienność nastrojów w ciąży

  1. Bernard Walewski

    Tak… Moja kobieta to ma zmienne nastroje przez cały czas, więc jak mówicie, że będzie gorzej to wyjeżdżam na San Escobar. 😉

     

Dodaj komentarz