|czwartek, Kwiecień 25, 2024
Jesteś tutaj: Home » MAŁE DZIECKO » Powrót do formy po porodzie

Powrót do formy po porodzie 

Aktywna mamaKażda mama powinna pamiętać o tym, że to jej dziecko jest najważniejsze, jednak ważne są także jej potrzeby, zwłaszcza że wypoczęta i zdrowa mama to szczęście także dla dziecka.

 

W jaki sposób powrócić do formy sprzed ciąży? Należy pamiętać o tym, że szybki powrót do sylwetki sprzed ciąży jest warunkowany genetycznie, a więc niektórym kobietom łatwiej przychodzi zrzucenie zbędnych kilogramów – innym zdecydowanie wolniej. W obydwóch tych przypadkach najważniejsze jest to, aby szczególnie w pierwszych tygodniach po porodzie nie przemęczać się.

Odpoczynek

By pomóc organizmowi odzyskać siły po tak dużym wysiłku jakim  jest poród, młoda mama powinna każdą wolną chwilę wykorzystywać na odpoczynek, zwłaszcza że chodząc niewyspanym nie pomoże się ani sobie ani dziecku, a dodatkowo będzie się mniej odpornym na zmęczenie, niespokojnym i podenerwowanym.

Wiele kobiet błędnie wierzy w to, że dieta zaraz po porodzie przyśpieszy powrót do dawnej figury. Nic bardziej mylnego – źle skomponowana dieta może doprowadzić do osłabienia organizmu, wypadania włosów, a także zasłabnięć. O rygorystycznych dietach należy zapomnieć przynajmniej przez pierwsze sześć tygodni, bowiem jest to czas na regenerację organizmu. W tym czasie należy zadbać o racjonalne odżywianie.

Ruch na świeżym powietrzu

Czas połogu to okres wypoczynku, ale nie lenistwa. Aby już w tym czasie zacząć pozbywać się zbędnych kilogramów warto wychodzić z dzieckiem na spacery. Ruch na świeżym powietrzu pozwoli się zrelaksować, ale także odpocząć od codziennych obowiązków, a na dodatek pozwoli na odpowiednie dotlenienie organizmu.

2 Responses to Powrót do formy po porodzie

  1. Dorotka

    Ja bardzo dużo z moim dzieckiem spaceruję. Zima nie jest jakaś straszna więc codziennie idziemy na godzinny spacer. Mieszkam na drugim piętrze, ale na szczęście wózek nie jest bardzo ciężki (alpina fx, bardzo poręczny i wygodny zarówno dla mnie jak i dziecka). Wieczorem staram się ćwiczyć chociaż 25 minut kiedy dziecko już śpi. Nie objadam się, ostatni posiłek jem o 18 30. I w sumie chudnę w całkiem dobrym tempie.

     
  2. Weronika

    Spacery to najprostsze możliwe rozwiązanie, a jednocześnie bardzo skuteczne. Również polecam. Do tego zwyczajna codzienna aktywność, której nie da się przy małym dziecku uniknąć i powrót do formy przestaje być jedynie marzeniem.

     

Dodaj komentarz