|wtorek, Czerwiec 25, 2024
Jesteś tutaj: Home » PRZED CIĄŻĄ » Masaż prenatalny

Masaż prenatalny 

MasażCzym takim jest masaż prenatalny?

Pierwsze skojarzenie na myśl o masażu prenatalnym w większości przypadków kojarzy się z masażem nienarodzonego dziecka znajdującego się w brzuchu mamy. Nie jest to jednak trafne skojarzenie, zwłaszcza że masaż prenatalny to po prostu masaż kobiety ciężarnej. Warto jednak już na samym początku zaznaczyć, że masaż ten jest całkowicie bezpieczny i polecany zarówno przez położne, jak i przez lekarzy ginekologów.

Kiedy można skorzystać z masażu?

Oczywiście, zanim kobieta ciężarna zdecyduje się na tego rodzaju masaż powinna odwiedzić swojego ginekologa, aby upewnić się, że nie ma żadnych indywidualnych przeciwwskazań do wykonania takiego masażu. Taki zabieg najlepiej wykonywać między drugim a ósmym miesiącem ciąży.

W jaki sposób odbywa się masaż? Zazwyczaj ciężarna kładzie się na boku, czasami na plecach, a masażysta bardzo delikatnie ugniata i głaszcze ciało kobiety. Warto dodać, że taki masaż nie ogranicza się do okolic brzucha, ale także odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Kosmetyki używane podczas zabiegu są bezpieczne zarówno dla przyszłej mamy, jak i dla jej dziecka.

Efekty masaży

Celem takiego masażu jest nie tylko znaczne zmniejszenie napięcia u przyszłej mamy, ale także zmniejszenie poziomu hormonu stresu. Dodatkowo, masaż poprawia ukrwienie skóry i jej kondycję. Przyszłe mamy chwalą sobie tego rodzaju masaż także ze względu na fakt, iż zmniejsza bóle kręgosłupa, zapobiega obrzękom nóg, a także niweluje bóle stawów. Na najlepsze efekty można liczyć poddając się takim zabiegom regularnie, czyli co dwa-trzy tygodnie.

One Response to Masaż prenatalny

  1. mirabelka

    U mnie pasaż działał prawdziwe cuda i miałam po nim dużo lepsze samopoczucie więc śmiało polecam kobitki. Trzeba tylko znaleźć dobrego masażystę, a z tym nie zawsze jest łatwo.

     

Dodaj komentarz