|czwartek, Kwiecień 25, 2024
Jesteś tutaj: Home » SPRAWY DAMSKO-MĘSKIE » Seks w pierwszym trymestrze ciąży

Seks w pierwszym trymestrze ciąży 

husband kissing his pregnant wife bellyWiadomość o ciąży nie musi – a nawet nie powinna – wzbudzać niechęci do współżycia, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży.

Zmiany, które mają wówczas miejsce w organizmie kobiety nie są zbyt duże, a jednocześnie dzięki zyskaniu krągłości kobieta nabiera bardzo seksownych kształtów. Dodatkowo, narządy płciowe po zapłodnieniu stają się mocniej ukrwione, co pozwala kobiecie odczuwać zwiększoną przyjemność.

Nadwrażliwe piersi

Panowie muszą jednak uważać na piersi swoich kobiet, gdyż w pierwszym trymestrze ciąży stają się one bardziej wrażliwe, przez co nawet delikatny dotyk może wywoływać ból. Ochotę na seks mogą również odsunąć poranne mdłości. Najlepiej jest więc porozmawiać wspólnie o tym, czy dany moment będzie odpowiedni na zbliżenie, aby kobieta czuła się odpowiednio dobrze.

Pozycje łóżkowe dla kobiet w ciąży

Doskonale sprawdzi się pozycja, w której partnerka siada na biodrach mężczyzny, a rękoma podpiera się o łóżko. Dzięki temu kobieta zachowuje kontrolę nad tym, jak głęboko penetruje ją partner.

Dodaj komentarz