|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » CZAS WOLNY » Idealne zabawki na deszczowe dni

Idealne zabawki na deszczowe dni 

zabawki dla dzieciChociaż wiosna kojarzy nam się z piękną pogodą, to nawet wtedy trafiają się czasem brzydkie, deszczowe dni. Czasami też nasze dziecko jest chore, nie możemy więc zabrać go na ulubiony plac zabaw czy wiosenny spacer. Jakie zabawki przyciągną uwagę malucha i pomogą nam przetrwać bez wychodzenia z domu?

Rozwijamy wyobraźnię dziecka

Zabawa w teatr jest jedną z ulubionych aktywności dzieci, a i wielu dorosłych chętnie wcieliłoby się zapewne w rolę różnych bohaterów bajek. Do tego jest to zabawa mająca niezwykle pozytywny wpływ na rozwój malucha – to wspaniały trening wyobraźni i kreatywności, a także zdolności manualnych, ubogacania słownictwa czy wyrażania emocji i naśladowania różnych ról społecznych. Korzyści jest co niemiara, a przyjemności jeszcze więcej! Taka zabawa zajmie dzieciaki naprawdę na długo – trzeba przecież przygotować fabułę (np. na podstawie ulubionej książki), podzielić role, stworzyć scenografię czy kukiełki. Warto zaopatrzyć się w różne rekwizyty, które pomogą wyczarować najprawdziwszy teatr. Możemy kupić takie zabawki np. na Merlin.pl, w jednym z najpopularniejszych sklepów internetowych z książkami, grami i artykułami dziecięcymi.

Sport w domu? Czemu nie!

Wydaje ci się, że sport można uprawiać tylko na dworze? Nic bardziej mylnego! Oczywiście nie zachęcamy nikogo do grania z dzieckiem w piłkę nożną domu – wystarczy jednak zamienić tradycyjną piłkę na miękką, pluszową piłeczkę, a już można wykorzystać ją podczas zabawy. Aktywność ruchowa pomoże rozładować nadmiar energii oraz usprawni motorykę dziecka. Przydadzą się kręgle, bezpieczne rzutki (np. na rzepy), dywanik do gry w klasy. Możemy też zainwestować w sprzęt dostępny w sklepach rehabilitacyjnych – małe trampoliny, piłki do ćwiczeń, specjalne maty. W Internecie znajdziemy wiele ćwiczeń dla najmłodszych, które pomogą zadbać o prawidłową postawę, a jednocześnie będą dla nich atrakcyjne.

Pomaluj mój świat

Zabawy plastyczne to idealny pomysł na deszczowy dzień. Do tego są tak różnorodne, że bez trudu znajdziemy aktywność, która spodoba się dziecku. Do wyboru mamy m.in. malowanie, rysowanie, wycinanie, klejenie, wydzieranki, lepienie i wiele, wiele innych. Na rynku dostępnych jest mnóstwo zestawów kreatywnych, dzięki którym stworzymy piękne przedmioty codziennego użytku. Są to na przykład zestawy do tworzenia biżuterii, ozdabiania ciasteczek, oklejania w ciekawy sposób starych, zużytych pudełek. Warto szukać nowości, które pozwalają nam oraz naszym pociechom poszerzać horyzonty. Na topie są zabawki, które możemy wykonać sami z nieużywanych już przez nas przedmiotów. Taka praktyczna nauka recyklingu zadziała skuteczniej niż nudna pogadanka!

W czasie deszczu czy choroby dzieci wcale nie muszą się nudzić! Zapewnienie im kreatywnej i atrakcyjnej rozrywki wymaga nieco wysiłku, ale ten trud z pewnością się opłaci.

Dodaj komentarz