|sobota, Lipiec 13, 2024
Jesteś tutaj: Home » CZAS WOLNY » Nowoczesne techniki walki z przerzedzonymi włosami

Nowoczesne techniki walki z przerzedzonymi włosami 

dercosAby skutecznie walczyć z wypadaniem włosów, trzeba najpierw poznać jego przyczyny.

Dopiero po ich wyeliminowaniu można dobrać odpowiednią terapię. Na obu tych etapach warto skorzystać z odkryć trychologii – nowej dziedziny nauki leżącej na granicy dermatologii i medycyny estetycznej. Jej eksperci uznają, że obecnie najbardziej skuteczne metody walki z łysieniem to mezoterapia oraz stosowanie preparatów uaktywniających komórki macierzyste cebulek włosowych.

Trycholog to specjalista zajmujący się zdrowiem skóry głowy i włosów. Potrafi ustalić przyczynę ich wypadania, wykonując szczegółowe badania przez powiększającą kamerę i oceniając stan włosów pod mikroskopem. Zleca też analizę pierwiastkową, żeby sprawdzić zawartość chemiczną włosów oraz morfologię krwi, gospodarkę żelazem i pomiary hormonów. Jeśli dzięki trychologii uda się wyeliminować przyczyny łysienia, takie jak stan zapalny skóry głowy, zła dieta czy zaburzenia hormonalne, problem może rozwiązać jedna z nowoczesnych technik pobudzających wzrost włosów.

Mezoterapia, czyli wstrzykiwanie preparatów w skórę głowy

Podczas popularnych zabiegów mezoterapii w skórę głowy wstrzykuje się odpowiednio dobrany do potrzeb preparat. Może on zawierać składniki odżywcze – witaminy, aminokwasy i mikroelementy. Coraz częściej stosuje się jednak osocze bogatopłytkowe, uzyskane z krwi pobranej wcześniej od pacjenta. Ten zabieg zagęszcza włosy, stymulując wzrost z jednej cebulki kilku łodyg włosowych. Na kurację składa się seria trzech zabiegów wykonywanych co dwa miesiące. To, jak długo utrzymają się rezultaty mezoterapii, zależy od genów oraz trybu życia pacjenta. Jeśli nie wyeliminuje on stresu i nie zmieni nawyków żywieniowych, problem zarówno osłabionych włosów, jak i łysienia może powrócić.

Stemoksydyna, czyli pobudzanie komórek macierzystych włosa

Inaczej jest w przypadku bardzo zaawansowanych technologicznie terapii wykorzystujących stymulujące działania komórek macierzystych. Ich efektem jest uaktywnienie uśpionych cebulek i spowodowanie, że zaczynają z nich wyrastać nowe, silne włosy. Wystarczy odpowiednio je pobudzić tworząc środowisko o niskiej zawartości tlenu. Do tego służy stemoksydyna zawarta w preparacie na wypadanie włosów Dercos Aminexil Pro Neogenic firmy Vichy. Jest to obecnie najbardziej skuteczna walka z objawami wypadania włosów. W przeciwieństwie do mezoterapii jest całkowicie bezbolesna i może być bezpiecznie stosowana przez wszystkich pacjentów bez względu na rodzaj i stopień zaawansowania wypadania włosów.

One Response to Nowoczesne techniki walki z przerzedzonymi włosami

  1. Natalia Błaszczak

    Niektóre naturalne sposoby również mogą okazać się skuteczne i zawsze warto zacząć od takich metod, bo są nie tylko zdrowe, ale też tanie i łatwo dostępne.

     

Dodaj komentarz