|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » MAŁE DZIECKO » Przygotowanie sutków do karmienia piersią

Przygotowanie sutków do karmienia piersią 

kobiece-piers-podczas-ciazyPrzyszłe mamy niejednokrotnie mogą usłyszeć radę, zgodnie z którą należy utwardzić sutki, aby móc bezproblemowo karmić piersią. Czy rzeczywiście jest to konieczne?

Okazuje się, że powyższa rada jest nieco przestarzała i zgodnie z wytycznymi specjalistów kobiety nie muszą w żaden sposób przygotowywać piersi do karmienia dziecka. Co ciekawe, dotyczy to również pań, których brodawki są nieco wklęsłe i nie sterczą. W późniejszych etapach ciąży i tak z reguły staną się wypukłe, więc nie trzeba się tym zawczasu martwić.

Jak zmieniają się piersi podczas ciąży?

Przyszłe matki doskonale wiedzą, że ich piersi stopniowo stają się coraz większe, wrażliwsze i cięższe. W ten sposób natura sama przygotowuje je do karmienia. Z badań naukowców wynika, że ciężar pojedynczej piersi może wzrosnąć nawet o pół kilograma, co najlepiej obrazuje jak bardzo piersi powiększają się podczas ciąży. Odpowiada za to działanie hormonów: estrogenu i progesteronu.

Jeżeli któraś z pań ma jakiekolwiek wątpliwości związane ze swoimi stukami, piersiami lub innymi sprawami związanymi z karmieniem dzieci, powinna skonsultować się z lekarzem. W ten sposób można najprościej pozbyć się niepotrzebnych zmartwień, których przyszłe mamy powinny unikać.

One Response to Przygotowanie sutków do karmienia piersią

  1. Nikola

    Mnie do karmienia najlepiej przygotowywał mąż, chociaż wiadomo – nie zawsze wypada, aby całował i głaskał w tych miejscach. 😉

     

Dodaj komentarz