|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » CZAS WOLNY » Cel – zdrowe i piękne włosy

Cel – zdrowe i piękne włosy 

mloda-mamaKażda z nas marzy o lśniących, gęstych włosach.

Niestety, jako młode matki nie mamy wiele wolnego czasu, który mogłybyśmy przeznaczyć na ich pielęgnację. A do tego często borykamy się z pojawiającymi się po porodzie problemami, jak np. wypadanie włosów. Jak szybko i skutecznie poprawić ich kondycję?

Wypadanie włosów

Zazwyczaj podczas ciąży nasze włosy są naprawdę piękne – mocne, gęste i lśniące. Dzieje się tak z powodu wysokiego poziomu estrogenów, dzięki którym mieszki włosowe pobudzane są do intensywnej pracy, a wypadanie włosów jest hamowane. Kilka miesięcy po porodzie poziom estrogenów spada i wszystko zaczyna wracać do normy. Oznacza to, że w tym czasie tracimy nie tylko włosy, które wypadłyby normalnie, ale też wszystkie te, które powinny były wypaść podczas ciąży. To normalne zjawisko, jednak dla wielu z nas niepokojące. Dlatego też warto sięgnąć po specjalne szampony wzmacniające, zawierające substancje głęboko odżywiające i regenerujące nasze włosy. Możemy również skorzystać z odżywki do włosów, wybierając produkty wysokiej jakości (np. marki Garnier).

Zniszczone końcówki

Każda młoda mama wie doskonale, że czas jest na wagę złota – opieka nad dzieckiem to zajęcie niezwykle absorbujące. Ciągły pośpiech sprawia, że często sięgamy po suszarkę do włosów, związujemy je ciasno lub niemal wcale nie przykładamy wagi do ich pielęgnacji. Efektem mogą być łamliwe, rozdwajające się końcówki. W tej sytuacji najlepiej zacząć od obcięcia zniszczonych końcówek, a następnie od regularnego dbania o włosy. Postarajmy się po każdym myciu głowy używać odżywki, jeśli jednak zajmuje nam to zbyt wiele czasu, możemy skorzystać z innych rozwiązań. Warto sięgnąć chociażby po intensywne serum do włosów zniszczonych, o bogatej, kremowej formule – bardzo szybko dostrzeżemy efekty. Raz w tygodniu postarajmy się znaleźć czas na nałożenie specjalnej maski na włosy bądź wtarcie w nie oleju kokosowego, palmowego lub arganowego.

Czego lepiej unikać?

Odpowiednio dobrane środki kosmetyczne z pewnością pomogą nam poprawić kondycję naszych włosów. Czasem jednak wystarczy unikać stwarzania niekomfortowych dla nich sytuacji. Czego włosy nie lubią? Przede wszystkim wysokich temperatur, mających wpływ na ich przesuszanie oraz niszczenie. Dlatego mając problemy z włosami, najlepiej będzie unikać suszenia ich suszarką oraz korzystania z prostownicy. Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie z tego zrezygnować, zaopatrzmy się w specjalne kosmetyki, które nałożone przed prostowaniem czy suszeniem stanowić będą warstwę ochronną. Podatne na zniszczenia włosy musimy też traktować ze szczególną delikatnością – dotyczy to np. mycia i czesania.

Młoda mama może mieć zdrowe włosy – wystarczą dobre kosmetyki i właściwa pielęgnacja.

3 Responses to Cel – zdrowe i piękne włosy

 1. Jorge

  Od 4 miesiąca ciąży zaczynałam ćwiczenia Kegla a Mąż maswoał krocze 2 razy na dzień przez 5-10 minut. Gimnastyka obowiązkowa. Dzięki wszystkim tym ćwiczeniom moja akcja porodowa bardzo szybko przebiegała. Mf3j Synek wyskoczył jak z armaty, ( tylko jedno parcie ) tak wycwiczyłam krocze presja i adrenalina spowodowały że ZAPOMNIAŁAM że mam NIE PRZEĆ w decydującym momencie rodzenie się głf3wki. Miałam 4 szwy wewnętrzne i tak bardzo się cieszę wolałam delikatnie pęknąc niż byc naciętą. Gdybym rodziła w pozycji wertykalnej jestem pewna że krocze pozostało by bez tych niewielkich obrażeń.

   
 2. Patulka

  Mamuśki, nie łamcie się łamiącymi się włosami i innymi pierdołami. Ważne, żeby dziecko urodziło się zdrowe. Później wszystko wróci do normy samo, tak jak to natura lubi i potrafi.

   
 3. Iwonka

  Też warto mieć świadomość, że ciąża to nie najlepszy okres dla włosów i pogodzić się z tym, że przez te kilka miesięcy będzie się miało z nimi problemy.

   

Dodaj komentarz