|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » BIBLIOTECZKA » Macierzyństwo. Zostajesz mamusią i wszystko się zmienia

Macierzyństwo. Zostajesz mamusią i wszystko się zmienia 

macierzynstwo-zostajesz-mamusiaKsiążka “Macierzyństwo. Zostajesz mamusią i wszystko się zmienia” to publikacja przeznaczona zarówno dla kobiet, które dopiero myślą o macierzyństwie, jak również mam, które już teraz cieszą się z posiadania dziecka.

Autorką publikacji jest Heidi Bratton, ceniona fotografik i ilustratorka. Sama jest matką sześciorga dzieci, dzięki czemu doskonale wie, z jakimi trudnościami muszą sobie radzić młode mamy. W swojej książce zachęca do tego, aby spojrzeć na macierzyństwo jak na wyjątkową przygodę. Jej zdaniem najważniejszym krokiem do tego, aby czerpać radość z posiadania dziecka jest zaakceptowanie faktu, że jest się matką, co z kolei łączy się z tym, że większość czasu będą wypełniały dzieci oraz sprawy związane z domem. Heidi Bratton uważa, że życie pełnią miłości jest możliwe dzięki podążaniu własną drogą i nie przejmowanie się trendami i naciskami społeczeństwa.

Publikacja “Macierzyństwo. Zostajesz mamusią i wszystko się zmienia” została podzielona na trzy interesujące części:

1. Jak pogodzić kobiecość i macierzyństwo

W tej części autorka pomaga znaleźć odpowiedzi na pytania związane z pogodzeniem życia zawodowego i prywatnego, odniesieniem sukcesu w macierzyństwie i poczuciu własnej wartości.

2. Skoncentrowanie na rodzinie i dzielenie tego doświadczenia z innymi

W drugiej części książki czytelniczki mogą przeczytać o wewnętrznych ograniczeniach związanych z macierzyństwem, poczuciu własnego pokoju, zdrowiu i wsparciu ze strony męża.

3. Jak na innych wpływa nasz wewnętrzny pokój

Ostatnia część książki „Macierzyństwo. Zostajesz mamusią i wszystko się zmienia” przedstawia nasz wpływ na życie społeczne i kulturę, uznanie znajomych dla podejmowanych przez nas decyzji i wierność w związku małżeńskim oraz wsparcie, jakie wierni mogą w tych sprawach otrzymać od Boga.

Książka “Macierzyństwo. Zostajesz mamusią i wszystko się zmienia” ukazała się nakładem wydawnictwa WAM i pozwala spojrzeć na macierzyństwo w inny, podszyty perspektywą chrześcijańską sposób. Wielu kobietom może to pomóc w zaakceptowaniu i pełnym docenieniu nowego stanu, w jakim znalazły się przed oraz po urodzeniu dziecka.

Dodaj komentarz