|czwartek, Kwiecień 25, 2024
Jesteś tutaj: Home » CZAS WOLNY » Opiekunka do małego dziecka

Opiekunka do małego dziecka 

dziecko-z-opiekunemMłodzi rodzice nie powinni zapominać o tym, jak wiele radości daje spędzanie czasu we dwoje. Czy jednak jest to do zrealizowania, jeżeli ma się małe dziecko?

Czerpanie radości ze wspólnie spędzonego czasu jest w takim przypadku utrudnione, ale nie niemożliwe. Wystarczy tylko znaleźć kogoś zaufanego, kto będzie mógł przez kilka godzin zaopiekować się dzieckiem. Niestety, chociaż w teorii wydaje się to proste, to w praktyce rodzicie mają bardzo duże trudności ze znalezieniem odpowiedniej opiekunki, a korzystanie z pomocy babć nie zawsze wchodzi w grę.

Jak wybrać nianię do dziecka?

Decydując się na zatrudnienie niani, należy sprawdzić jak odnosi się do dziecka. Nie ma bowiem znaczenia, czy chce się kogoś zatrudnić na stałe, czy chodzi o jednorazową opiekę. Jeżeli nie będziemy mieli zaufania do opiekunki, to zamiast odpoczywać i cieszyć się czasem we dwoje, przez cały czas będziemy się zastanawiali czy na pewno z dzieckiem wszystko jest w porządku. W związku z tym warto zapytać przyszłą opiekunkę o jej doświadczenie, ewentualne referencje, zainteresowania oraz powód, dla którego chce się podjąć opieki nad małym dzieckiem. Dobrze jest też porozmawiać z nią o jej poprzednich pracodawcach i zobaczyć, w jaki sposób o nich mówi, a przede wszystkim jak wspomina dziecko, którym opiekowała się u poprzednich pracodawców.

W ten sposób można zwiększyć szansę na znalezienie odpowiedniej niani do dziecka, a to z kolei pozwoli nam pobyć sam na sam z ukochaną osobą.

One Response to Opiekunka do małego dziecka

  1. Hiacynta

    Jeżeli macie jakąś nianię we Wrocławiu do polecenia dla czteroletniego chłopca to piszcie – na razie rozmawialiśmy z mężem z dwoma kandydatkami, ale czegoś im brakuje.

     

Dodaj komentarz