|sobota, Lipiec 13, 2024
Jesteś tutaj: Home » PRZED CIĄŻĄ » Jak wybrać imię dla dziecka?

Jak wybrać imię dla dziecka? 

mala-dziewczynkaWybór imienia dla dziecka jest trudnym zadaniem, dlatego warto pomyśleć o tym z wyprzedzeniem.

Planowanie imienia dla dziecka

Dzięki temu można uniknąć wielu stresowych sytuacji, bo nie ma nic gorszego niż konieczność wymyślenia imienia z dnia na dzień. Planując imię dla dziecka jeszcze przed jego urodzeniem warto jednak pamiętać, że lista przygotowanych imion powinna być traktowana jedynie jako źródło inspiracji, a nie coś, czego będzie się trzeba trzymać za wszelką cenę.

Często bowiem okazuje się, że chociaż lubimy takie imiona jak Henryk czy Aleksander, które kojarzą nam się z kochanym dziadkiem lub ojcem, w żaden sposób nie będą pasowały do dziecka. Trzeba też pamiętać o nieużywaniu imion, które mogłyby narazić dziecko na nieprzyjemności. W tym miejscu należy wymienić egzotycznie brzmiące imiona oraz polskie, ale przestarzałe i od wielu lat nieużywane.

Nasze propozycje imion dla dzieci to m.in. Zuzanna, Alicja, Łukasz i Piotr. A może Wy macie inne ciekawe propozycje imion dla dzieci?

3 Responses to Jak wybrać imię dla dziecka?

 1. Lena Stępień

  Rodzice, pamiętajcie żeby nie szaleć z Dżesikami, Europami i innymi dziwactwami, bo to co nam się teraz podoba, naszym dzieciom za kilka lat już niekoniecznie.

   
 2. Kasia

  Wybierając imię dla dziecka warto kierować się tym, co podpowiada serce. Warto też wybrać imię w miarę nowoczesne, gdyż dzieci bywają okrutne i dziwne imię może być powodem wyśmiewania

   
 3. Paulina

  z imion nowoczesnych też moga się wyśmiewać

   

Dodaj komentarz