|czwartek, Kwiecień 25, 2024
Jesteś tutaj: Home » MAŁE DZIECKO » Porady dla młodych mam

Porady dla młodych mam 

mloda-mama-z-dzieckiemNie o wszystkim można przeczytać w publikacjach dla rodziców, a czasami wśród pomijanych rzeczy znajdują się takie, które mogłyby wiele zmienić w podejściu młodych mam.

Poniżej prezentujemy wybrane porady dla młodych mam, o których warto wiedzieć, a które nie zawsze są opisywane w książkach i poradnikach.

1. Wizyta w toalecie po porodzie

Wizyta w toalecie po urodzeniu dziecka stanie się przyjemniejsza, jeżeli młoda mama będzie piła duże ilości wody i jadła produkty bogate w błonnik.

2. Porady super mam, które wszystko wiedzą lepiej

Z tym problemem spotykają się prawie wszystkie młode mamy – zawsze znajdzie się znajoma (a czasami zupełnie obca) matka, która wszystko będzie wiedziała lepiej i w dodatku na siłę będzie starała się nas do tego przekonać. W tej sytuacji najlepiej jest to ignorować, bo cięta riposta może rozpocząć niepotrzebną kłótnię.

3. Poproś o pomoc

Jeżeli czujesz, że nadmiar obowiązków Cię przytłacza, nie bój się prosić o pomoc. Babcia dziecka na pewno bez problemu zajmie się nim na kilka godzin lub pomoże w codziennych pracach. Innym rozwiązaniem może być zatrudnienie opiekunki, która odciąży nas za niewielkie pieniądze.

Dodaj komentarz