|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » CIĄŻA I PORÓD » Czego nie należy mówić młodej mamie?

Czego nie należy mówić młodej mamie? 

mama-z-dzieckiem-na-plazyNarodziny dziecka przynoszą rodzicom wiele radości i praktycznie każdy chce im pogratulować potomka. Czasami jednak ludzie robią to w nieodpowiedni sposób.

Tym samym rodzice, a już w szczególności matki, muszą przez cały czas słyszeć teksty, które chociaż teoretycznie powinny być miłe, pozostawiają pewien niesmak. Poniżej prezentujemy zestawienie tekstów, których stanowczo nie powinno się mówić młodym mamom.

Wyglądasz coraz gorzej, więc pewnie urodzisz córeczkę

Niestety, wciąż wiele osób głośno komentuje wygląd młodej mamy i wygłasza swoje mądrości zgodnie z teorią, że chłopczyk dodaje, a dziewczynka zabiera urodę przyszłej mamie. Naprawdę nie ma niczego przyjemnego w usłyszeniu, że – zdaniem komentatora – wygląda się brzydziej.

W końcu Wam się udało!

A jeszcze gorzej jest wtedy, gdy ktoś doda coś w stylu “myślałem, że już wam się nie uda”. Trudno wywnioskować skąd w ogóle pomysł, że dziecko pojawiło się w życiu pary w ramach “w końcu”, a nie zaplanowanej decyzji?

Co tak szybko / późno wróciłaś do pracy?

Cześć osób lubi się natomiast przyczepić do zbyt szybkiego lub późnego powrotu do pracy. Zapominają, że sprawy związane z finansami mogą być bardziej skomplikowane niż się to wydaje na pierwszy rzut oka. Nie sposób w takiej sytuacji nie zadać sobie pytania: a co cię to tak naprawdę obchodzi?

A Wy, Młode Mamy? Spotykacie się z takimi tekstami?

Dodaj komentarz