|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » CZAS WOLNY » Zimowe atrakcje dla dzieci w Warszawie

Zimowe atrakcje dla dzieci w Warszawie 

ferie-warszawaWarszawa jest największym miastem w Polsce, ma bardzo rozbudowaną infrastrukturę, a co za tym idzie, oprócz obiektów biurowych i budynków mieszkalnych można znaleźć wiele miejsc służących rozrywce.

Od tych typowych, jak kino czy teatr aż po te najbardziej oryginalne, na przykład możliwość lotu balonem. W takim mieście jak Warszawa nie można się nudzić – zwłaszcza, gdy jest się dzieckiem. Atrakcje dla dzieci w Warszawie są bardzo różnorodne.

W okresie zimowym popularne są lodowiska miejskie. Jednym z nich jest bezpłatna ślizgawka na Starym Mieście. Urok i klimat warszawskiej starówki sprawiają, że jazda na łyżwach staje się prawdziwą, magiczną przygodą. A w razie silnego wiatru, śniegu bądź deszczu można się wybrać na kryte lodowisko na Torwarze – służy ono również do profesjonalnych treningów zawodowych łyżwiarzy oraz nauki jazdy na łyżwach dla dzieci. W weekendy w godzinach przedpołudniowych na lodowisku zostaje wydzielona specjalna strefa dla najmłodszych dzieci, które jeszcze nie radzą sobie dobrze na lodzie.

Jeszcze więcej magii można znaleźć w warszawskich teatrach dla dzieci. Tam każdy spektakl ma w sobie coś wyjątkowego, co przyciąga uwagę małych widzów. W takich teatrach nie ma miejsca na sztywną i wielowątkową fabułę – za to można pobawić się kolorami, gestami czy zapachami. Swojego rodzaju jest to żywy teatr, w którym to aktor zabiega o atencję małego widza, a nie odwrotnie, a po każdym spektaklu jest czas na wspólną zabawę na scenie, także z użyciem rekwizytów poznanych w czasie spektaklu. Warszawskie kina także coraz częściej, oprócz projekcji najnowszych bajek dla dzieci, oferują inne atrakcje, jak warsztaty, organizację urodzin czy weekendowe poranki tematyczne przeznaczone dla najmłodszych.

W Warszawie bardzo często są organizowane różnego rodzaju wydarzenia – jednym z najbardziej popularnych wydarzeń minionego roku była gala „Disney on Ice”, na którą bilety rozeszły się w bardzo krótkim czasie. Natomiast na Stadionie Narodowym często są organizowane imprezy, wydarzenia bądź atrakcje dla dzieci (na przykład urodziny Kinder Niespodzianki, wystawa budowli z klocków lego czy tor saneczkowy).

Pisząc o atrakcjach dla dzieci w Warszawie nie można nie wspomnieć o miejskim Ogrodzie Zoologicznym, na warszawskiej Pradze Północ. Jest tam wiele gatunków egzotycznych zwierząt, ptaków oraz gadów, mnogość punktów gastronomicznych czy dodatkowe atrakcje w postaci karuzel, dmuchanych zjeżdżalni czy placów zabaw sprawiają, że w ZOO można spędzić cały dzień – jest to doskonała rozrywka zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Wymieniać można o wiele więcej miejsc rozrywkowych dla dzieci – sale zabaw, restauracje, w których są wydzielone specjalne kąciki do zabawy oraz menu dla dzieci czy też przyjezdnych cyrków i lunaparków, które dzieci zazwyczaj uwielbiają.

Podsumowując, Warszawa oferuje wiele atrakcji dla dzieci, które można znaleźć w niemalże każdej dzielnicy, a władze miasta robią co mogą, aby tych atrakcji wciąż przybywało, a rodzice mogli spędzać z dziećmi czas nie tylko na placu zabaw czy w domowym zaciszu.

Dodaj komentarz