|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » CIĄŻA I PORÓD » Spokojny sen podczas ciąży

Spokojny sen podczas ciąży 

spiaca-kobietaZdrowy sen jest niezbędny do tego, aby organizm mógł prawidłowo funkcjonować, a w różnych narządach zaszły procesy odnowy.

W przypadku kobiety w ciąży sen jest podwójnie ważny, gdyż wpływa nie tylko na przyszłą mamę, ale również na rozwój dziecka. To właśnie podczas snu dochodzi do hormonalnego przestrojenia organizmu i wzrostu stężenia hormonu wzrostu, dzięki czemu dziecko szybciej się rozwija. Mama może natomiast cieszyć się odpoczynkiem.

Pozycja do snu podczas ciąży

Specjaliści zalecają, aby kobiety w ciąży spały na lewym boku. Dzięki temu krew może krążyć bez żadnych zakłóceń, a dodatkowo nic nie zakłóca pracy nerek. Nie powinno się natomiast spać na brzuchu lub plecach, gdyż dochodzi wtedy do uciskania kręgosłupa, co może powodować silne bóle.

Sposoby na spokojny sen

Przed snem warto wziąć ciepły prysznic lub szybką kąpiel. W tym czasie partner powinien przewietrzyć pokój. Jeżeli na dworze nie jest za zimno, warto zostawić uchylone okno. Pod żadnym pozorem nie powinno się natomiast sięgać po środki nasenne, gdyż mogą zaszkodzić dziecku. Zamiast nich lepiej sięgnąć po książkę i szklankę mleka lub herbaty.

One Response to Spokojny sen podczas ciąży

  1. Roma

    Wywietrzenie pokoju, ciepłe męskie ramie, książka lub serial i ziuu już po kilkunastu minutach. Przynajmniej u mnie tak było i w sumie jest nadal.

     

Dodaj komentarz