|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » CIĄŻA I PORÓD » Kosmetyki dla kobiet w ciąży

Kosmetyki dla kobiet w ciąży 

piekna-mloda-mamaCiąża to bardzo specyficzny okres dla ciała kobiety i trudno go porównać z jakimkolwiek innym stanem. Na szczęście bycie w ciąży nie oznacza, że należy przestać o siebie dbać i zrezygnować z kosmetyków.

Kosmetyki przeznaczone dla kobiet w ciąży należą do najlepiej przebadanych kosmetyków na rynku. Podobnie jest z resztą z produktami przeznaczonymi dla dzieci i niemowląt. Dzięki temu przyszłe młode mamy mają pewność, że – jeżeli tylko sięgną po odpowiednie kosmetyki dla kobiet w ciąży – stosowanie kosmetyków nie doprowadzi do wystąpienia alergii u dziecka lub innych, często o wiele bardziej poważnych problemów.

Bezpieczne kosmetyki dla kobiety w ciąży

Podczas ciąży spokojnie można stosować m.in. kosmetyki, które w swoim składzie zawierają betainę, kwas hialuronowy, pantenol, glicerynę, mocznik, olej parafinowy, awokado i alantoinę. Niektóre kosmetyki są jednak niebezpieczne dla przyszłych matek i pod żadnym pozorem nie powinny one stosować preparatów zawierających retinol, witaminę C, witaminę A, kwasy owocowe oraz kwas alfaliponowy. Należy również odstawić te preparaty trądzikowe, które zawierają retinoidy. Bezpieczne są natomiast toniki bezalkoholowe (np. z rumiankiem).

Jeżeli macie jakieś wątpliwości w kwestii danego kosmetyku lub jego używania podczas ciąży, to lepiej wstrzymać się ze stosowaniem i skonsultować sprawę ze specjalistą.

Dodaj komentarz