|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » CIĄŻA I PORÓD » Mam dziecko! Przydatne informacje dla młodych mam

Mam dziecko! Przydatne informacje dla młodych mam 

mamusia-z-synkiem

Duża część kobiet od momentu zobaczenia wyniku testu ciążowego stara się zrobić wszystko dla swojego dziecka, często przy tym zapominając o swoich potrzebach.

Przekąski dla młodej mamy

Nie jest tajemnicą, że młode mamy nie mają za wiele czasu na samodzielne przygotowanie pożywnych posiłków, dlatego warto zawczasu zaopatrzyć się w ulubione produkty. Należy tylko zwracać uwagę, aby poszczególne składniki nie były alergizujące. Ponieważ karmienie piersią wzmacnia pragnienie, warto przygotować zapas wody mineralnej (najlepiej niegazowanej).

Zakup laktatora

Co prawda zakup laktatora czasami okazuje się zbędnym wydatkiem, jednak nie są to duże pienią∂ze i lepiej jest się zabezpieczyć na wypadek wystąpienia problemów z laktacją. Do wyboru są zarówno laktatory ręczne jak również elektryczne.

Kosmetyki do higieny intymnej

Chociaż w sprzedaży można znaleźć niezliczoną ilość kosmetyków dla kobiet w ciąży i młodych matek, to czasami najprostsze rozwiązania okazują się tymi najlepszymi i podczas zakupów warto sięgnąć po zwyczajne mydło Biały Jeleń. Pomimo niskiej ceny i braku wymyślnych składników świetnie nadaje się mycia okolic intymnych.

A może macie inne wskazówki dla matek, które po raz pierwszy w życiu mogą powiedzieć: “mam dziecko”? Jeżeli tak, podzielcie się nimi w komentarzach.

2 Responses to Mam dziecko! Przydatne informacje dla młodych mam

  1. Asia Cz.

    też spodziewam się dziecka i najgorsze jest, że nie wiem nawet kto jest do końca ojcem. to znaczy albo Jarek albo Olek ale tak na pewno nie wiem. co teraz zrobić ? brać tego który ma kasę czy jednak zrobić jakieś testy ??

     
  2. Violetta Z.

    Na pewno dobrą opcją jest zaopatrzenie się w książki poradnikowe lub czasopisma tematyczne. Duży wybór w pierwszej lepszej księgarni lub kiosku sprawia, że rzetelne informacje o macierzyństwie dla młodych mam można znaleźć nie tylko w sieci.

     

Dodaj komentarz