|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » CZAS WOLNY » Badamy skuteczność zielonej kawy

Badamy skuteczność zielonej kawy 

zielona-kawa-odchudzajaca

Czy zielona kawa naprawdę działa wspomagająco na odchudzanie? Z tego artykułu dowiesz się jak jest faktycznie.

Na rynku dietetycznym co chwilę pojawiają się nowe „cudowne” produkty wspomagające odchudzanie, według reklam dokonujące niemożliwego i sprawiające, że w tydzień tracimy nawet do dziesięciu kilogramów.

Do większości takich produktów należy podchodzić raczej nieufnie – same tabletki albo suplementy diety nic nie dadzą, jeśli nie będą szły w parze z odpowiednią dietą i trybem życia.

Nie znaczy to jednak, że nie istnieją produkty, które faktycznie pomagają – oczywiście o ile są odpowiednio stosowane – a należy do nich zielona kawa, odkryta całkiem niedawno przez dietetyków.

Fenomenalny produkt…

Co ciekawa, kawa taka wcale nie różni się od zwyczajnej – powstaje w dokładnie ten sam sposób i poddawana jest temu samemu procesowi sadzenia, wzrostu i zbiorów.

Wyjątkiem są jedyne zebrane nasiona: o ile zwykła kawa jest potem poddawana procesowi obróbki termicznej, czyli po prostu palona, zielona kawa zostaje w swojej pierwotnej postaci, dzięki czemu zatrzymuje swoje odchudzające właściwości.

Brak jej wypalania sprawia jednak, że niektóre jej odmiany są o wiele bardziej gorzkie niż normalna kawa, stąd nierzadko rodzi się konieczność jej dodatkowego słodzenia.

Dietetycy przestrzegają jednak, by w miarę możliwości tego unikać. Zbyt duża ilość cukru nie tylko negatywnie wpłynie na nasz organizm, ale i zaprzepaści wszelkie efekty odchudzające, które można uzyskać dzięki zielonej kawie.

… o wielu właściwościach

Co zatem możne nam zaproponować zielona odmiana uwielbianej na całym świecie kawy? Wśród najczęstszych skutków regularnego jej stosowania wymienia się między innymi właściwości odchudzające (wraz z odpowiednią dietą i ćwiczeniami), co oznacza, że kawa stanowi dostały wspomagacz w procesie odchudzającym.

Prócz tego wpływa na szybszą przemianę materii (skuteczna w czasie przejedzenia) i zmniejsza łaknienie (zwłaszcza kawa gorzka, nieposłodzona), dlatego zaleca się jej picie w porze poobiedniej, gdy właśnie najczęściej zdarza się nam podjadać.

Zielona odmiana kawy ma również znaczący wpływ na utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu i wspomaga redukcję cellulitu.

2 Responses to Badamy skuteczność zielonej kawy

  1. Krzysiu

    Wyczytałem, że kawa jest bardziej gorzka od czarnej, ale generalnie, czy kawosze polecacie jej smak? Nie miałem okazji nigdy, a nie chce kupować w ciemnio. Kawy czarne uwielbiam 😀

     
  2. Kremla

    Ja kiedyś piłam, ale strasznie mi nie smakowała. Jednak z czarnej kawy chyba nigdy nie dam rady zrezygnować 😉

     

Dodaj komentarz