|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » MAŁE DZIECKO » Suplementy dla młodej mamy

Suplementy dla młodej mamy 

karmiaca-matka

Chociaż specjaliści są zgodni co do tego, że przez okres pierwszych sześciu miesięcy dieta dziecka może opierać się wyłącznie na mleku matki, to te ostatnie w związku z tym muszą zmagać się z uciążliwymi problemami.

Nawał mleczny

Jednym z popularnych problemów jest nawał mleczny, czyli sytuacja, w której piersi wytwarzają zbyt duże ilości mleka, przez co stają się coraz większe i cięższe. Powoduje to u matek niepotrzebne nerwy i pojawienie się odczucia dyskomfortu. W celu rozwiązania problemu należy pamiętać o częstym i regularnym karmieniu dziecka w odpowiedniej pozycji. Dodatkowo warto po karmieniu przygotować zimne okłady na piersi, a jeżeli uczucie dyskomfortu wciąż będzie występowało, to należy co jakiś czas odciągnąć trochę mleka. Do tego można wykorzystać laktator mleczny, który jest tani i prosty w użyciu. Problemy z laktacją powinny minąć po upływie kilku tygodni.

Zwiększone zapotrzebowanie na kwas foliowy

Podczas karmienia piersią często występuje zwiększone zapotrzebowanie na żelazo oraz kwas foliowy i tutaj najprostszym, a zarazem najskuteczniejszym rozwiązaniem jest odpowiednia suplementacja. Jednym z preparatów rozwiązujących oba te problemy jest Biofer folic, który dodatkowo wspomaga funkcjonowanie układu odpornościowego.

Bolące brodawki sutkowe

Ostatnim z najczęstszych problemów, z którymi borykają się młode mamy są bolące brodawki sutkowe. Wynika to z nieprawidłowego ssania przez dziecko, co ma miejsce w początkowych dniach karmienia. Na szczęście, gdy tylko mama nauczy się jak należy przystawiać malca do piersi, problem powinien się rozwiązać. Rany na brodawkach sutkowych goją się w ciągu kilku dni, a w razie potrzeby można je smarować odpowiednim kremem, jak chociażby maścią Bepanthen, która sprawdzi się również jako preparat na odparzenia u niemowląt.

4 Responses to Suplementy dla młodej mamy

 1. Angela

  Bardzo pomocny tekst, niedługo mam poród i tego typu artykuły sprawiają, że spokojniej patrze na narodziny synka :)

   
 2. dagmara

  Z suplementami trzeba uważać o tyle, że dobrze dobrane rzeczywiście są korzystne i mają dobroczynne działanie, ale jednocześnie ze względu na duży wybór na rynku łatwo kupić takie preparaty dla mam, które wcale nie mają dobrego działania i tylko traci się pieniądze lub zdrowie.

   
 3. Marta

  Skoro wspominacie o maści na odparzenia u dzieci, to warto podać również inne skuteczne metody. Ciekawe porady można znaleźć np. tu: http://www.johnsonsbaby.com.pl/content/odparzenia-i-zapobieganie-im a jeżeli znacie coś jeszcze, piszcie! Takie informacje zawsze się przydadzą.

   
 4. paola

  generalnie to witaminy łatwo przyswoić ze zdrowej diety, i tylko kwas foliowy trzeba suplementować dodatkowo bo w potrzebnym stopniu nigdy się nie przyswoi

   

Dodaj komentarz