|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » CIĄŻA I PORÓD » Potwierdzenie ciąży przez lekarza

Potwierdzenie ciąży przez lekarza 

kobieta-czekajaca-na-dziecko

Pojawienie się dwóch kresek na teście ciążowym oznacza niesamowitą zmianę w życiu kobiety i jej partnera, jednak zanim zaczniecie myśleć o urządzeniu pokoju dla dziecka i wyborze imienia, warto potwierdzić ciążę u lekarza.

Pierwsza wizyta u ginekologa

Czasami testy bywają zawodne, a brak miesiączki może być spowodowany wieloma innymi przyczynami niż ciążą, dlatego opinia doświadczonego lekarza jest najlepszym potwierdzeniem. Wizyta u ginekologa jest o tyle ważna, że wykryje on czy komórka jajowa zagnieździła się w sposób prawidłowy.

Jak lekarz potwierdza ciążę

Oprócz podstawowego badania krwi i sprawdzenia charakterystycznych symptomów, lekarz ginekolog może skorzystać z aparatu USG, który nie pozostawi żadnych wątpliwości. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, że takim badaniem lekarz może potwierdzić ciążę dopiero około czwartego tygodnia.

Dla wielu młodych mam niezwykle ważne jest badanie robione około siódmego tygodnia ciąży, bo to właśnie wtedy lekarz jest w stanie dostrzec bijące serce dziecka.

One Response to Potwierdzenie ciąży przez lekarza

  1. Aneta Wrona

    U mnie było tak, że po prostu to wiedziałam. Bez testów ciążowych, bez lekarza, bez widocznego brzucha. Jakoś wyczułam kochaną córeczkę, która we mnie zamieszkała. :-)

     

Dodaj komentarz