|poniedziałek, Styczeń 17, 2022
Jesteś tutaj: Home » SPRAWY DAMSKO-MĘSKIE » Masturbacja w ciąży

Masturbacja w ciąży 

masturbacja-w-ciazy

Coraz częściej kobiety otwarcie przyznają, że podobnie jak mężczyznom im również zdarza się masturbować. Inaczej jednak wygląda to w okresie ciąży, gdyż w tym przypadku wiele kobiet ma obawy związane z tym czy masturbacja podczas ciąży jest czymś normalnym i czy nie zaszkodzi to dziecku.

Na początek warto przypomnieć, że zdaniem seksuologów masturbacja wcale nie zanika po rozpoczęciu regularnego współżycia i nie ma w tym niczego dziwnego. Co więcej, nawet podczas ciąży masturbacja kobiety jest czymś naturalnym i większość lekarzy nie uważa tego za problem.

Masturbacja podczas ciąży

Kobieta, która masturbuje się podczas ciąży jest szczęśliwa, a to z kolei jest ważne dla dziecka. Samozaspokojenie się seksualne w tym przypadku jest jak najbardziej dozwolone i jeżeli ciąża nie jest zagrożona to nie ma ku temu żadnych przeciwskazań, szczególnie że kobiety w ciąży z reguły mają większą ochotę na seks, co z kolei nie koniecznie muszą wykazywać ich partnerzy. Jeżeli więc współżycie w ciąży jest rzadsze, to masturbacja może pomóc kobiecie w poprawie nastroju i pozytywnie wpłynąć na zdrowie.

Jak się masturbować w ciąży?

Jedyną rzeczą, o której muszą pamiętać kobiety jest to, aby masturbacja w ciąży była wykonywana delikatnie i nie szkodziła płodowi. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości co do technik masturbacji lub tego czy na pewno nie zaszkodzi to dziecku najlepiej skonsultować się z lekarzem. Pamiętajcie, że nie ma w tym niczego wstydliwego!

4 Responses to Masturbacja w ciąży

 1. Aneta Wrona

  Dziękuję że piszecie o takich sprawach. Na innych stronach o ciąży nikt tego nie opisuje bo wszyscy są hipokrytami. Pozdrawiam całą Redakcję!

   
 2. Anka Kawera

  Świetnie opisane – takie podejście do spraw kobiecych bardzo mi się podoba. Super, że jesteście. Czekam na więcej.

   
 3. Maciej

  To ja się do czegoś przyznam – uwielbiam jak moja żona w ciąży to robi. 😉

   
 4. aneczka02

  Myślałam, że to ze mną coś nie tak że podczas ciąży ciągle robię takie rzeczy, ale dzięki wam widzę że to normalne. I fajnie :-)

   

Dodaj komentarz