|sobota, Lipiec 13, 2024
Jesteś tutaj: Home » CIĄŻA I PORÓD » W ciąży bez kolejek do lekarza

W ciąży bez kolejek do lekarza 

kobieta-w-ciazy-z-mezem

Jesteś w ciąży? Do lekarza dostaniesz się bez kolejki dzięki nowym zmianom w prawie.

Dzięki nim kobiety w ciąży będą mogły skorzystać z zapisu na wizytę u lekarza i tym samym uniknąć czekania w kolejkach. Z tej wiadomości na pewno ucieszą się wszystkie ciężarne kobiety, które do tej pory musiały nie tylko czekać wiele miesięcy na wizytę u specjalisty, czego przykładem może być wizyta u kardiologa. Dodatkowo przyszłe mamy nie będą narażone na wielogodzinne oczekiwanie na wizytę w długiej kolejce.

Nowa ustawa Za życiem

Wspomniane zmiany związane są z nową ustawą o nazwie Za życiem, która powstała z myślą o przyszłych mamach. Jej założenia są takie, żeby kobiety ciężarne były poza kolejnością przyjmowane do lekarzy specjalistów. Jedynym warunkiem jaki przyszłe mamy muszą spełnić żeby mogły korzystać z przywilejów jest posiadanie zaświadczenia o ciąży, które trzeba będzie pokazać w rejestracji. Warto jeszcze wspomnieć, że dzięki nowym zmianom wizyta u specjalisty musi się odbyć tego samego dnia lub najpóźniej w ciągu 7 dni. Więcej informacji o ustawie Za życiem można znaleźć w Art. 47c ust. 1.

Jeżeli macie wśród znajomych inne kobiety w ciąży, zachęcamy do podzielenia się tą informacją, szczególnie że jest ona naprawdę przydatna.

4 Responses to W ciąży bez kolejek do lekarza

 1. Maria Wichrowska

  To mi się podoba! Jak znacie inne wartościowe informacje, które pomogą młodym mamom to bardzo proszę piszcie o nich. Wiele kobiet nie ma o takcih rzeczach pojęcia.

   
 2. Andrzejewska Wiktoria

  Super sprawa, dziękuję :*

   
 3. Aleksandra92

  Fajnie, trzeba o tym pisać. Inaczej nikt nie będzie wiedział i kobiety ciężarne nie będą mogły korzystać z przysługujących im praw…

   
 4. furka

  Ha ha! Oby tak dalej, a może staniemy się cywilizowanym i prorodzinnym krajem. Pozostaje jeszcze ludzka mentalność, no ale po kolei.

   

Dodaj komentarz