|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » MAŁE DZIECKO » Jakie ubranka do wyprawki należy zakupić? Pomocna lista

Jakie ubranka do wyprawki należy zakupić? Pomocna lista 

zakup-ubranek-dla-dziecka

Wielu rodziców ma problem z zakupieniem ubranek niemowlęcych do wyprawki. Jakie ubranka powinniśmy wybrać? Ile sztuk będzie potrzebnych? Jaki rozmiar należy kupić? Jeżeli również zadajesz sobie takie pytania, sprawdź nasz poradnik!

Ubranka są jednym z najważniejszych elementów niemowlęcej wyprawki. Warto wiec poświęcić chwilę na zapoznanie się z ofertami producentów i wybranie takiej odzieży, która sprawdzi się najlepiej.

Jakie ubranka sprawdzą się najlepiej?

Pamiętajmy o tym, że ubranka powinny być naturalne – tutaj zdecydowanie najlepsza będzie bawełna. Najlepiej kupować ubranka z miękkiej bawełny, a nie sztywnych tkanin takich jak jeans czy sztruks, które będą ograniczały ruchy.

Lista ubranek dziecięcych do wyprawki:

body z krótkim rękawkiem – 5-6 sztuk
podkoszulki z krótkim rękawkiem – 3-4 sztuki
półśpioszki i legginsy – 5-6 sztuk
kaftaniki – 3-4 sztuki
śpioszki, pajacyki niemowlęce, rompersy – 3-4 sztuki
skarpetki – 6-7 par
czapeczki – 2 cienkie, 1 grubsza na spacer
łapki – 2 pary

Najlepiej, aby z ubranek dało stworzyć się około 5-6 kompletów składających się z body lub pajacyków oraz kaftaników czy podkoszulek. Wtedy nie będziemy musieli na okrągło prać ubranek dziecięcych, ponieważ zawsze będziemy mieli pod ręką odpowiednią ich liczbę.

Jakiego rozmiaru powinniśmy poszukiwać?

Najlepiej kupować ubranka w rozmiarach od 56 do 60/62. Oczywiście, zawsze istnieje ryzyko, że dziecko urodzi się mniejsze lub większe, dlatego najlepiej mieć pod ręką ubranka w kilku rozmiarach – mniejszych i większych.

Lepiej kupić nowe czy używane?

Generalnie wszystko zależy już od rodziców. Używane ubranka nierzadko możemy dostać w spadku po dzieciach z rodziny czy znajomych. To, oczywiście, duże udogodnienie dla rodziców, którzy nie muszą ponosić dodatkowych kosztów. Używane ubranka kupimy też na aukcjach internetowych oraz w sklepach z używaną odzieżą.

Wypierz ubranka przed pierwszym użyciem

Pamiętajmy o tym, aby dobrze wyprać ubranka nowe i używane przed pierwszym użyciem w wysokiej temperaturze, aby pozbyć się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Do prania powinniśmy wybrać specjalne detergenty do ubranek dla dzieci, które nie zawierają drażniących składników.

One Response to Jakie ubranka do wyprawki należy zakupić? Pomocna lista

  1. gosia

    naprawdę pomocna :)

     

Dodaj komentarz