|czwartek, Kwiecień 25, 2024
Jesteś tutaj: Home » MAŁE DZIECKO » Foteliki samochodowe dla dzieci

Foteliki samochodowe dla dzieci 

fotelik-samochodowy-dla-dziecka

Młodzi rodzice mają najczęściej wiele pytań związanych z fotelikami samochodowymi, dlatego też stworzyliśmy krótki poradnik, dzięki któremu zakup fotelika samochodowego dla dziecka powinien stać się łatwiejszym i przyjemniejszym zadaniem.

Kiedy stosować fotelik samochodowy?

Warto zacząć od tego, że zgodnie z prawem foteliki samochodowe powinny być stosowane do momentu, w którym wzrost dziecka wyniesie 150 centymetrów. Pomijając fakt, że ich stosowania wymaga obowiązujące w Polsce prawo, to chyba żaden rodzic nie chciałby niepotrzebnie ryzykować i przewozić dziecko bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, a tym właśnie są dla maluchów foteliki.

Wybór odpowiedniego fotelika

Kupując nowy fotelik dla dziecka należy przede wszystkim zwrócić uwagę na kategorię wagową, dzięki czemu możliwe jest dobranie fotelika, który zapewni maksymalną ochronę.

Wyróżnia się następujące grupy fotelików:

– Grupa 0+ dla dzieci o wadze od 0 do 13 kilogramów

Są to foteliki o nieco innej konstrukcji, co przekłada się na możliwość przewożenia niemowlęcia w odpowiedniej dla niego pozycji. To natomiast pozwala idealnie rozłożyć przeciążenia działające na niemowlaka.

– Grupa I dla dzieci o wadze od 9 do 18 kilogramów

Foteliki z tej grupy nadają się dla dzieci, które nie przekroczyły czwartego roku życia.

– Grupa II dla dzieci o wadze od 15 do 25 kilogramów

Te foteliki przeznaczone są dla nieco starszych dzieci, które ważą przynajmniej 15 kilogramów.

– Grupa III dla dzieci o wadze od 22 do 36 kilogramów

Ostatnia grupa fotelików przeznaczona dla dzieci, których wzrost wciąż wymaga stosowania fotelika samochodowego.

Bezpieczeństwo dziecka jest najważniejsze

Przy zakupie fotelika samochodowego nie można zapominać, że o wiele ważniejsze od kolorowych motywów i wzorów na foteliku jest bezpieczeństwo. Tym samym warto sprawdzić niezależne testy, w których foteliki różnych producentów sprawdzane są przez specjalistów. Popularne testy, którymi warto się zainteresować to przede wszystkim niemiecki ADAC oraz szwedzki PlusTest.

Na koniec przypominamy o popularnym błędzie popełnianym przez wielu rodziców, który przekłada się na obniżenie bezpieczeństwa dziecka. Chodzi o kupowanie używanych fotelików, które nigdy nie zapewnią takiego bezpieczeństwa jak nowe foteliki. Przede wszystkim używany fotelik mógł ulec różnym uszkodzeniom, których nie widać gołym okiem, ale za to mogą obniżać bezpieczeństwo. Nie warto więc na siłę szukać oszczędności i kupować fotelika z drugiej ręki, bo chodzi tu o życie dziecka.

One Response to Foteliki samochodowe dla dzieci

  1. Kasia

    Przydatny artykul,niedlugo bede mama wiec poamlu trzeba sie rozgladac za roznymi gadzetami

     

Dodaj komentarz