|czwartek, Kwiecień 25, 2024
Jesteś tutaj: Home » MAŁE DZIECKO » Rola rodziców w dbaniu o zęby małego dziecka

Rola rodziców w dbaniu o zęby małego dziecka 

Rola rodziców w dbaniu o zęby małego dziecka

Rola rodziców w dbaniu o zęby małego dziecka to niezwykle odpowiedzialne zadanie. Wszak to od tych decyzji i działań, zależy ich przyszła kondycja, co z kolei odgrywa dużą rolę w codziennym życiu. Nieocenioną pomocą będzie kilka wskazówek, jakie pragniemy zaprezentować. Zapraszamy do wnikliwej lektury!

W życiu każdej pociechy warto ustalić pewne ramowe rytuały. Ustalenie godzin tak ważnych czynności jak: kąpiele, spożywanie posiłków czy mycie zębów znacznie zwiększy prawdopodobieństwo wykształcenia w dziecku nawyku, który zaprocentuje w przyszłości.

Autorytet rodziców w oczach dziecka

Ponadto wspólne szczotkowanie to doskonały pretekst do odnalezienia wolnej chwili, kiedy to w końcu, po zabieganym dniu, można spędzić razem czas. Rodzice mają ogromną moc, w szczególności w pierwszych latach dziecka. Wówczas są dla nich największym autorytetem. Jeśli więc mamusia i tatuś dbają o to, aby na szczoteczce nie osiadł kurz i dzień w dzień nakładają na nią pastę, po czym przechodzą do mycia ząbków, to znak, że dziecko również będzie z przyjemnością dbać o higienę jamy ustnej. Nie należy zapominać o tym, aby edukować dziecko wraz z wzrostem jego świadomości, jak poprawnie myć ząbki.

Zdrowe zęby u dzieci

Wszyscy rozumieją, że życie pisze różne scenariusze i nie zawsze obowiązki – zarówno zawodowe, jak i prywatne – pozwalają na zrealizowanie postanowień. Warto jednak, w miarę możliwości, starać się sprawować pieczę nad swoim dzieckiem w kwestii szczotkowania. To również doskonały sposób, na okazanie pociechom uczuć oraz zagwarantowanie im opieki i bezpieczeństwa.

3 Responses to Rola rodziców w dbaniu o zęby małego dziecka

 1. Radek

  Ja nie mogę syna nigdy zagonić do mycia zębów. Mam nadzieję, że z czasem się to zmieni…

   
 2. Patrycja

  Coś w tym jest, mnie rodzice nauczyli i nie mam teraz problemów z myciem ich kilka razy dziennie.

   
 3. Kinga

  Moja córka uwielbia myć zęby.

   

Dodaj komentarz