|poniedziałek, Maj 20, 2024
Jesteś tutaj: Home » SPRAWY DAMSKO-MĘSKIE » Czy w ciąży można uprawiać seks?

Czy w ciąży można uprawiać seks? 

para-przed-seksem

Jeżeli ciąża przebiega prawidłowo, to nie ma żadnych powodów do tego, aby unikać seksu. Ta informacja z pewnością ucieszyła męską część naszych czytelników, natomiast jeżeli panie wciąż mają wątpliwości, poniżej zamieszczamy dodatkowe informacje na temat seksu podczas ciąży.

Na początek warto sobie uzmysłowić, że kobieta w ciąży jest sexy i chociaż niektóre przyszłe mamy nie chcą zachowywać się w czasie ciąży jak zmysłowa kochanka, to jednak wiele z nich czuje się bardzo seksownie i czerpie radość oraz przyjemność ze współżycia w tym okresie. Błędne jest również założenie, że seks w ciąży może zagrozić dziecku, gdyż chronią je zarówno błony płodowe, jak i mięśnie macicy, co zapewnia wystarczające bezpieczeństwo. Jeżeli więc ciąża przebiega prawidłowo, nie ma ryzyka, że dojdzie do poronienia. Oczywiście, jeśli tylko ma się jakiekolwiek wątpliwości, przed rozpoczęciem współżycia zawsze warto skonsultować to z lekarzem.

Problemem może być natomiast brak ochoty na seks, co wiąże się z mdłościami, zmęczeniem i przybieraniem na wadze. W takiej sytuacji najlepiej jest przeczekać kilka pierwszych tygodni i dopiero wtedy spróbować ponownie. Panowie powinni pamiętać, że kobieta powinna być wypoczęta i zrelaksowana. Jeżeli jednak nawet wtedy nie będzie miała ochoty na seks, warto szczerze porozmawiać z partnerem. Może uda się znaleźć jakiś kompromis?

Dodaj komentarz