|sobota, Lipiec 13, 2024
Jesteś tutaj: Home » MAŁE DZIECKO » Na co zwrócić uwagę przy wyborze niani?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze niani? 

opiekunka-do-dziecka-nianiaPoszukiwania niani do dziecka wcale nie muszą być czasochłonne, zwłaszcza że dzięki różnym portalom z ogłoszeniami można w dowolnej chwili przejrzeć dziesiątki lub nawet setki ogłoszeń.

Najlepiej zacząć od określenia przedziału wiekowego niani. Chociaż część rodziców wychodzi z założenia, że najlepiej jest zatrudnić nieco starszą osobę, to w praktyce młode dziewczyny, które dopiero zaczynają pracę z dziećmi często radzą sobie co najmniej tak samo dobrze. Następnie warto ograniczyć zakres wyszukiwania do osób, które mieszkają w pobliżu, bo chociaż każdemu wydaje się, że trochę większa odległość nie będzie żadną przeszkodą, to w nagłych przypadkach, gdy konieczne będzie wezwanie niani w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu minut dużo łatwiej będzie przybyć tym nianiom, które mieszkają w pobliżu dziecka.

Idealna opiekunka do małego dziecka powinna potrafić nawiązać dobry kontakt z dzieckiem. Wcale nie trzeba do tego żadnych kursów i specjalizacji, bo niejednokrotnie jest tak, że ktoś z papierami w pracy opiekunki nie radzi sobie wcale lepiej od niani, która po prostu wkłada w to serce.

Jeżeli chodzi o kwestię pieniędzy, to ustalając z nianią do dziecka wysokość wynagrodzenia warto również omówić wszystkie oczekiwania względem jej pracy, aby później nie było żadnych nieporozumień. Nie można też zapominać o sprawdzonym sposobie, czyli o szukaniu niani wśród bliskich znajomych lub członków ich rodziny.

4 Responses to Na co zwrócić uwagę przy wyborze niani?

 1. Karolina Litwin

  Mnie trochę irytowało, że mój mąż odrzucał kandydatki, które chociaż miały odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje to nie prezentowały się atrakcyjnie. Wybierał natomiast same młode i odstawione laski, co budziło moją zazdrość. No ale może jestem przewrażliwiona…

   
 2. Aleksa

  Nie ma co panikować Karola – jak facet sobie chce popatrzeć i na tym poprzestanie to przecież nikomu nie dzieje się krzywda, a jakoś tak się przyjęło, że wielu tatusiów chce, aby opiekunki do ich dzieci były młodym i seksownymi laskami.

   
 3. Radek D.

  Niania powinna mieć kontakt z dzieckiem, bez tego ani rusz. Co z tego, że będzie miała liczne zaświadczenia czy rekomendacje, jeżeli jak już przyjdzie co do czego to ani be ani me i zero kontaktu z dzieckiem. Pamiętajcie rodzice, że to wasza pociecha powinna mieć wpływ na wybór osoby, z którą będzie spędzać tyle czasu.

   
 4. Ola Czyży

  Jest tyle różnych serwisów, gdzie można szukać niani, do tego dochodzą rozmaite portale ogłoszeniowe, że nie wiadomo, gdzie najbezpieczniej jest zacząć szukanie opiekunki do dziecka. Może napisalibyście jakiś poradnik? Na pewno byłby dla wielu osób pomocny.

   

Dodaj komentarz